Päivityksiä sivuilla

Päivityksiä sivuilla

17.10. Mittauslista

9.10. PentupalstaKaunis Juoksija -palkitut koirat, Tarvikemyynti

28.9. Näyttelyt, Koiramessut -näyttelyiden päivämäärät ja tuomarit

10.8. Tapahtumakalenteriin lisätty yhdistyksen syyskokouksen päivämäärä ja paikka

18.7. Charity Open Shown tuomariesittely: John ja Kathryn Jones, JOTHRYN, U.K.

5.7. Pentupalstan ulkoasua uudistettu. Lisätty pentupalstalle ”Pentupalstan lukuohje”, päivitetty pentupalstalla ilmoittamisen ohjetta

3.7. Terveystaulukko, Kasvattajat, hallitus ja toimikunnat: jalostustoimikunta

11.6. Hallitus ja toimikunnat: lehtitoimikunta, tarvikemyynti

2.5. Näyttelyt 2017

15.4. Ansiomerkit

13.4. Vuoden näyttelywhippet -säännöt, Uusi kiertopalkinto: Erkin Malja

5.3. Vuoden ratajuoksija- ja vuoden maastojuoksija -kilpailujen säännöt

30.1. Pentupalstan vaatimukset

10.1. Terveys – terveystaulukon päivittämistä koskevat tiedot

8.1. Mittaus ja kilpailukirjat (uusi SVKL:n mittausohje)

2016

15.12. Kansainvälisten vinttikoirakokeiden säännöt, päivitetyt säännöt astuvat voimaan 1.1.2017

13.12. Vuoden 2017 jäsenmaksut ja maksuohje

7.12 Tarvikemyynti

5.12. Vuoden näyttelywhippetsääntöjen Vuoden veteraani -kilpailua koskevat säännöt muuttuvat 2017 alusta.

5.12. Päivitetty WH Kasvattajakilpailu ja Team Race –säännöt

24.11. Uusi sivu: Kiertopalkinnot

24.10 Uusi sivu: Vuoden koira

13.10 Uusi sivu: Tietopankki

22.9. Näyttelyarvostelut 2015

1.9. 2009 näyttelyarvostelut

 

 

Charity Open Show 23.9.2017 tulokset

Charity Open Show 23.9.2017 tulokset

Charity Open Show – COS 23.9.2017, ShowHau Center, Vantaa

TUOMARIT

John Jothryn Jones, UK (urokset)
Kathryn Jones, UK (nartut)

Kaikki kuvat: © Jin Kaakinen – Ansun kuvat
ansun.kuvat.fi
Lisää COS -kuvia Ansun kuvat FB-albumissa

UROKSET

pennut 4-6 kk
Avantina Bite My Dobey Dust 1/KP BIS 4-6 kk BIS-pentu
Softouch Idaho Falls 2/-
Softouch Iron Mountain 3/-
Avantina Back To The Grumpy Beast 4/-
Avantina Beat Them Easy Sneezy ei sij.
Avantina Better Now Than Sleepy ei sij.
Softouch Indian Trail ei sij.

pennut 6-9 kk
Brookway Pulp Fiction 1/KP VSP 6-9 kk
Mei Dan Rhynorn 2/-
C’mere Vinnie The Pooh 3/-
C’mere Voody Woodbecker 4/-
Belltown Jack of Hearts ei sij.

kotikoiraluokka
Vi’waun Ingvar 1 BIS-kotikoira
Mistyq Dazzledragon 2
Elgedane Storm Runner 3
Varamyr At Stabmeldys 4
Gaselle’s Just Black Ice ei sij.
Softouch Highlander ei sij.
Vi’waun Ilmari ei sij.
Jatzarin Hyökyaalto poissa

junioriluokka
Geada Flor Joyous Jive 1/KP PU4 BIS-juniori
Zaraque’s Love Me tender 2/KP
Gaselle’s Arenzano 3/-
Twyborn The Countryman 4/-
C’mere U Forget Not ei sij.
Gaselle’s Arezzo ei sij.
Warlock Von Der Oelmühle ei sij.

nuortenluokka
Whiptails Perfect Match 1/KP PU2 VSP-nuori
Avantina Arctic Hans 2/-
Softouch Rub My Tummy 3/-
Softouch Return Of The Sun 4/-
Avantina Arctic Olaf ei sij.
Besties Zorro The Hero poissa

avoin luokka
Play A While What A Wonderful World 1/KP PU3 BIS-avoin
Magtaf Cuba Gooding 2/KP
Gaselle’s Just A Gigolo 3/-
Mimi Chill’s Maradona 4/-
C’mere Smiley Smile ei sij.

käyttöluokka
Nerejde Helter Skelter 1/KP VSP-käy
Giobaldi Alexander McQueen 2/-
Moonlake Migrant 3/-

superkäyttöluokka
Whiplandian Holy Diver 1/KP BIS-superkäy

valioluokka
Sobresalto Quann Staje C’me-re 1/KP PU1 urosten parhaat liikkeet VSP
Play A While Mora Marknad 2/KP
Miyessa Born To Run 3/KP
Siprex Pascal 4/KP
Miyessa Bucket Of Love ei sij.
Pendahr Fred Perry ei sij.
Scheik’s Flaming Arrow ei sij.

senioriluokka
Rivarco Teller Of Tales 1/KP BIS-seniori
C’mere Jöröjukka 2/KP urosten paras pää ja ilme
Pipsqueak Poppamies 3/KP
Belltown Days Of Thunder 4/-
Fanfare’s Too Cool To Care ei sij.

veteraaniluokka
Twyborn Philadelphia 1/KP BIS-veteraani

NARTUT

pennut 4-6 kk
Wipinon Ainu Vappu Tyttönen 1/KP VSP 4-6 kk
Softouch Island Lake 2/-
Avantina Billi Lilli Snowhite 3/-
Softouch Issaquah 4/-
Softouch Indianola ei sij.

pennut 6-9 kk
C’mere Vanilla Caramel 1/KP BIS 6-9 kk BIS2-pentu
Belltown Just My Kinda Girl 2/KP paras nartun pää ja ilme
Belltown Jewels’n Laces 3/-
Belltown June In Louisiana 4/-
Bonnywapit Happyhappyjoyjoy ei sij.

kotikoiraluokka
C’mon As You Like It 1 VSP-kotikoira

junioriluokka
C’mere U Got The Love 1/KP PN2 VSP-juniori
Nenatnak Coffee’n Cognac 2/KP
C’mere U Stole My Heart 3/-
Tiger’s Chaos My Only One 4/-
C’mere U Make Me Smile ei sij.
Courtborne Cinderella ei sij.
Gaselle’s Alessandria ei sij.
Take Me Home Von Der Oelmühle ei sij.
Tiger’s Chaos My Cup Of Tea ei sij.
Zaraque’s Kismet Sensation At Miyessa ei sij.

nuortenluokka
Zaraque’s Keen On Crown’n Jewels 1/KP PN3 BIS-nuori
Softouch Girl Next Door 2/KP
Softouch Riding The Rainbow 3/-
Avantina Arctic Elsa 4/-

avoin luokka
Brookway Wearing Wang 1/KP VSP-avoin
Melacrinis Euforia Karamain 2/-
Vi’waun Miumau Maui 3/-
Mistyq Damoisele Gingermoon 4/-
Adagio Deepest Ruby ei sij.
Brookway Actress Dress ei sij.
Brookway Century Fox Girl ei sij.
Mistyq Chirpybird ei sij.
Scheik’s Featuring Ca Va ei sij.

käyttöluokka
Vi’waun Sparkling One 1/KP PN4 BIS-käy
Woodbrooks C’mon AC/DC 2/KP
C’mere Malibu 3/-
Vi’waun Neela 4/-
Softouch Roobarb ei sij.

superkäyttöluokka
Brookway Cat On A Hot Tinroof 1/KP VSP-superkäy
Crimdon Crimdon Zircon 2/-

valioluokka
Librium’s Remarkable Jazz 1/KP PN1 parhaat nartun liikkeet BIS
C’mon Angels Face 2/KP
Softouch Ebony Eyes 3/-
C’mere Perfect With Rosé 4/-
Bonnywapit Feefifofum ei sij.
Sandbay Stars And Stripes ei sij.

senioriluokka
Silentkaze Endlessentertainment 1/KP VSP-seniori
Bonnywapit Eenymeeny 2/
Infamous Calormene Dawn 3/-
Mistyq Bliss’n Kiss 4/-

veteraaniluokka
Bonnywapit Clarissa 1/-
Ringmore Chapter And verse 2/-
Pipsqueak Gingernut 3/-

Kasvattajaluokat
Avantina 1/KP BIS-kasvattajaluokka
Softouch 2/KP
Brookway 3/KP
Mistyq 4/KP

Jälkeläisluokat
Play A While Mora Marknad 1/KP BIS-jälkeläisluokka
Softouch Hazelnut 2/KP
Twyborn Philadelphia 3/KP

Paras pari
Softouch Ebony Eyes & Softouch Hazelnut

 

Whippet-Harrastajat ry kiittää kaikkia whippetistejä ja sponsoreitamme, jotka osallistuivat varainkeruutapahtumaamme yhdistyksen hyväksi.

 

Näyttelyt 2017 & 2018

Näyttelyt 2017 & 2018

HUOM! Tämä ei ole virallinen näyttelykalenteri, joten virheitä voi olla. Tarkista siis esimerkiksi mahdolliset tuomarimuutokset näyttelyn virallisilta sivuilta, jos niitä ei ole huomattu tälle sivulle päivittää.

KV – kansainvälinen näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT ja kansainvälinen sertifikaatti CACIB
NORD – Nord-näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT ja pohjoismainen sertifikaatti NORD SERT
KR – kaikkien rotujen (kansallinen) näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
RN – ryhmänäyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
E – erikoisnäyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
Open Show – epävirallinen näyttely, EI jaeta sertifikaattia

2017

7.10.2017 Hämeenlinna RN / Katrin Raie, Viro
14.10.2017 Jyväskylä KV / Marie-Christine Amand, Belgia
15.10.2017 Jyväskylä KV / Davor Javor, Kroatia
29.10.2017 Seinäjoki KV / Gerard Jipping, Hollanti
25.11.2017 Tampere KR / Annette Bystrup, Tanska
26.11.2017 Tampere KV / Nick Bryce-Smith, UK
8.12.2017 Helsinki KV Helsinki Winner 2017/  Ray Lindholm, Ruotsi
9.12.2017 Helsinki KV Pohjoismaiden Voittaja 2017/ Christophe Coppel, Ranska
10.12.2017 Helsinki KV Voittaja 2017/ Benjamin Sanchez Garcia, Espanja

2018

13.1.2018 Kajaani KV / Jarmo Vuorinen
20.1.2018 Turku KV / Kresten Scheel, Tanska
25.3.2018 Lahti KV / Kostadin Shankov, Bulgaria
30. tai 31.3.2018 Lappeenranta KR
1. tai 2.4.2018 Lappeenranta KV
7.4.2018 Kajaani RN
15.4.2018 Vaasa KV
1.5.2018 Lahti RN
5.5.2018 Tampere NORD
6.5.2018 Tampere KV
12.5.2018 Järvenpää KR
12.5.2018 Oulu NORD
12.-13.5.2018 Harjavalta RN
12.5.2018 Mikkeli RN
19.5.2018 Helsinki KV
20.5.2018 Hamina NORD
26.5.2018 Rauma KR
26.5.2018 Vaasa RN
26.5.2018 Joensuu KV / Johan Juslin
27.5.2018 Joensuu KR / Jose Homem De Mello, Portugali
3.6.2018 Mänttä-Vilppula KR
9.6.2018 Keitele RN
9.6.2018 Alavus KR
9. tai 10.6.2018 Tammela KR
16.-17.6.2018 Kaarina E, Whippet-Harrastajat erikoisnäyttely & Open Show / Steph Marston-Pollock, Iso-Britannia (kennel Falconcrag) & Veronika Chrpova Kucerova, Tsekki (kennel z Uplnku).
16.6.2018 Kotka NORD
17.6.2018 Rovaniemi NORD
16. tai 17.6.2018 Salo KR
1.7.2018 Tuusniemi RN
1.7.2018 Raasepori KR
7.7.2018 Oulu KV
7.7.2018 Rusko E SVKL:n erikoisnäyttely / Bitte Ahrens, Italia (kennel Sobers)
8.7.2018 Rusko RN / Joachim Bartusch, Saksa (kennel Gentle Mind)
8.7.2018 Juva KR
14.7.2018 Helsinki RN
14. tai 15.07.2018 Laukaa KR
14. tai 15.07.2018 Mäntsälä KR
21.7.2018 Kokkola KV
22.7.2018 Kemi KV
22.7.2018 Helsinki KR
28.7.2018 Mikkeli KV
29.7.2018 Pori KV
3.8.2018 Kuopio KR
4.8.2018 Kuopio NORD
5.8.2018 Kuopio KV
11. tai 12.8.2018 Raisio KR
18.8.2018 Kouvola KR
19.8.2018 Heinola KR
25.8.2018 Riihimäki NORD
1.9.2018 Helsinki KR
8.9.2018 Porvoo KR
15.9.2018 Joensuu RN
16.9.2018 Oulu RN
29. tai 30.9.2018 Eckerö KV
28.10.2018 Seinäjoki KV
10.11.2018 Jyväskylä NORD
11.11.2018 Jyväskylä KV
15.12.2018 Helsinki NORD
16.12.2018 Helsinki KV

KUTSU: Sääntömääräinen syyskokous 3.12.2017

KUTSU: Sääntömääräinen syyskokous 3.12.2017

KOKOUSKUTSU:
WHIPPET-HARRASTAJAT RY:N SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN SYYSVUOSIKOKOUS

Aika: Sunnuntai 3.12.2017 klo 13.00 alkaen, valtakirjojen tarkastus klo 12.30 alkaen
Paikka: Tuomarinkartanon Vinttikoirakeskus, Tuomarinkyläntie 1, Helsinki

KOKOUKSEN ESITYSLISTA:

  1. Valtakirjojen tarkistus
  2. Kokouksen avaus
  3. Kokouksen puheenjohtajan, sihteerin ja kahden (2) pöytäkirjan tarkastajan sekä kahden (2) ääntenlaskijan valitseminen
  4. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  5. Esityslistan hyväksyminen kokouksen työjärjestykseksi
  6. Vahvistetaan varsinaisen jäsenen, perhejäsenen sekä kasvattijäsenen jäsenmaksujen suuruus seuraavalle vuodelle
  7. Esitetään hyväksyttäväksi hallituksen laatima toiminta- ja rahoitussuunnitelma vuodelle 2018
  8. Toimitetaan hallituksen varsinaisten jäsenten vaali erovuoroisten tilalle sekä varajäsenten vaali.
    Erovuoroiset varsinaiset jäsenet: Merja Lautala, Sari Lehtinen, Essi Piironen
    Erovuoroiset varajäsenet: Anne Mäkinen, Sari Mäkiö, Anna-Elisa Liinamo
  9. Valitaan kaksi (2) toiminnantarkastajaa ja heidän varamiehensä sekä sovitaan heidän palkkioistaan (toiminnantarkastajat 2017 Jari Heikkinen ja Merja Lindholm, varalla Sari Salminen ja Tea Toivanen)
  10. Muut esille tulevat asiat:
    – asioista, joita ei ole kokouskutsussa mainittu, voidaan keskustella, mutta ei tehdä päätöksiä
    – Vuoden Rata- ja Maastojuoksijoiden palkitseminen
  11. Kokouksen päättäminen

Tervetuloa!

WHIPPET-HARRASTAJAT RY:N HALLITUS


VOIT LADATA KOKOUSKUTSUN JA VALTAKIRJAPOHJAN ALTA:

KUTSU syysvuosikokous 2017 Valtakirjapohja

Tarvikemyynnin tuotteita alennettu

Tarvikemyynnin tuotteita alennettu

Tarvikemyynnin valikomasta löytyy edullisesti tuotteita niin itselle kuin lahjaksi, mm. paitoja, lippiksiä, whippet -kirjallisuutta, käsin tehtyjä pronssisia rintaneuloja. Uutena tuotteena whippet-sormus. 

Käy tutustumassa tuotteisiin.

Seuraavien tuotteiden hintoja alennettu:

  • Whippet-valiot kirjat 1992-2013, 6-10 € kpl, 20 € kaikki neljä kappaletta
  • Lasten T-paidat, 3 € kpl ja 5 € / 2 kpl
  • Miesten huppari,15 €
  • Naisten T-paita, 10 €
  • Miesten T-paita, 10 €
  • Muoviset kuonokopat, 5 €
  • Kortti, 0,5 € kpl, nipputarjous 3 € / 10 kpl

Tarvikemyynnin tuotteita on mahdollista tilata myös siten, että toimitus tapahtuu seuraavissa tapahtumissa:

  • 7.10. Team Race ja Hämeenlinna ryhmänäyttely
  • 21.10. Hailuodon maastokoe
Vuoden näyttelywhippet 2017 kilpailu, tilanne 8.9.2017

Vuoden näyttelywhippet 2017 kilpailu, tilanne 8.9.2017

VUODEN NÄYTTELYWHIPPET 2017 KILPAILUN TILANNE

Vuoden Näyttelywhippet -säännöt

(tilanne 8.9.17)

UROKSET
1. C’mere Oz The Great 288 p.
2. Zaraque’s Knight of Northern Lights 147 p.
3. Whiptails Perfect Match 131 p.
4. Play A While What A Wonderful World 131 p.
5. Softouch Guess Who 117 p.
6. Play A While Mora Marknad 110 p.
7. Zaraque’s Just Light Up My Way 97 p.
8. C’mere Rebel Yell 94 p.
9. Azarin Eleazar 87 p.
10. Besties Zorro The Hero 85 p.
11. Festiva Snow Hill Imagine 83 p.
12. C’mere Jöröjukka 72 p.
13. Bona Diva Touch of Class 68 p.
14. Nobody But You 68 p.
15. Mimi Chill’s Brief Is The Light 65 p.
16. Mossbawnhill No Regrets 63 p.
17. Zaraque’s Lionheart 63 p.
18. Avantina Arctic Kristoff 61 p.
19. Lancar Dream Dazzling Flash 59 p.
20. Brookway Academy Choice 57 p

NARTUT
1. Sagramour Graceful Henrietta 228 p.
2. C’mere Quperkeikka 145 p.
3. Softouch Girl Next Door 145 p.
4. Kupleto Ava 142 p.
5. Shottii 122 p.
6. C’mon Angels Face 117 p.
7. Librium’s Remarkable Jazz 112 p.
8. Woodbrooks Who Made Who 109 p.
9. C’mere Nose Moscata 98 p.
10. Softouch Ebony Eyes 95 p.
11. Sandbay Stars And Stripes 94 p.
12. Sagramour Foxy Flyer 91 p.
13. Zaraque’s Keen On Crown’n Jewels 88 p.
14. Sporting Fields Jamaican Me Crazy 72 p.
15. Flymarin Atimeforyou 68 p
16. Zaraque’s Juliet In Temptation 65 p.
17. Whiptails Three Little Words 63 p.
18. Hookoplan Hello Kitty 56 p.
19. Shores In Flames at Stabmeldys 54 p,
20. Adagio Dawn To Dark 50 p.

VUODEN NUORI
1. Zaraque’s Knight of Northern Lights 147 p.
2. Whiptails Perfect Match 131 p.
Play A While What A Wonderful World 131 p.
4. Softouch Girl Next Door 126 p.
5. Softouch Guess Who 117 p.
6. Zaraque’s Keen On Crown’n Jewels 88 p.
7. Azarin Eleazar 87 p.
8. Besties Zorro The Hero 85 p.
9. Woodbrooks Who Made Who 75 p.
10. Flymarin Atimeforyou 68 p.
Nobody But You 68 p.

VUODEN VETERAANI
1. Sagramour Foxy Flyer 60 p.
2. C’mere Jöröjukka 43 p.
3. Zaraque’s High Temptation 36 p.
Encautom’s Christmas Gift 36 p.
5. Bonnywapit Clarissa 34 p.
6. Encautom’s Lovely Vanilla 27 p.
7. Hookoplan Harmattan 26 p.
C’mere Hattara 26 p.
9. Fanfare’s Too Cool To Care 21 p.
10. Mimi Chill’s Panthers Daydream 20 p.

 

Aineenvaihduntatutkimuksen näytteenottotilaisuudet

Aineenvaihduntatutkimuksen näytteenottotilaisuudet

Helsingin yliopiston prof. Hannes Lohen koirien geenitutkimusryhmä ja Genoscoper Oy järjestävät näytteenottotilaisuuksia tämän syksyn ja ensi vuoden alkupuolen aikana eri puolilla Suomea. Tilaisuuksien päivämäärät ja paikat löytyvät sivun alalaidasta kohdasta ”ajanvaraus” ja sivulle päivitetään uusia näytteenottoaikoja ja paikkoja sitä mukaa, kun niitä varmistuu. Varaa aika näytteenottoa varten. Näytteenotto on omistajille maksuton.

Verinäytteitä kerätään uuden metabolomiikkatyökalun kehittämistä varten, sekä myös mahdollisiin geenitutkimuksiin. Whippet on valittu yhdeksi mielenkiinnon aiheena olevaksi roduksi. Lisätietoa tutkimuksesta, sekä mitä hyötyä koiranomistaja saa osallistumisesta, löytyy tutkimuskutsusta.

Mukaan tarvitset:

  • Etukäteen täytetyt näytelomake että metabolomiikkalomake (tulostettavissa ajanvarauslinkistä)
  • Koiran rekisteripaperit

HUOM! Koiran tulee olla ruokailematta (myös ilman nameja) 12 tuntia ennen näytteenottoa.

Kiitos osallistumisesta tutkimukseen!

Lisätietoja tutkimuksesta: Jenni Puurunen (jenni.puurunen@helsinki.fi), Claudia Ottka (claudia.ottka@genoscoper.com) ja Hannes Lohi (hannes.lohi@helsinki.fi).

 

LINKKI AJAVARAUKSEEN

Näytteenoton ajanvaraussivusto

Charity Open Show 23.9.2017 AIKATAULU

Charity Open Show 23.9.2017 AIKATAULU

Charity Open Show 23.9.2017

ShowHau Center, Nilsaksenpolku 2, Vantaa

PALKINTOTUOMARIT:

John Jones, Englanti (kennel Jothryn) – urokset
Kathryn Jones, Englanti (kennel Jothryn) – nartut

Tuomariesittely: John & Kathryn Jones

Tapahtuman tuotto ohjataan kokonaisuudessaan Whippet-Harrastajat ry:n terveysrahastoon.

AIKATAULU

NÄYTTELYÄMME OVAT SPONSOROINEET

ShowHau Center, Clarion Helsinki Airport, Robur, Piuhaputiikki, Fast Dog, Lemmikkipuoti Puikkonokka, Showlink, Murren Murkina, Best Friend, Dynamic Fysio, PetenKoiratarvike, HauHau Champion, Eläinlääkäriasema Valjakko, Musti ja Mirri, Hobby Hall

John & Kathryn Jones, Erja Kaartinen, Vilhelmiina Peltola, Salla Klemetti, Arja Akkanen, Salla Hukari, Juhani Huopainen, Paula Kipinä, Jarkko Kivelä, Silja Leppälä, Pirjo Muhonen, Anne Mäkinen, Camilla Rissa, Tiina Sailola, Anita Sandqvist, Kennel Sökövintin, Tuomo Tiensuu, Susan Toivonen, Sandra Verchinina, Hanna Virtanen, Sirpa Hänninen, Merja Lautala, Heli Poikonen, Kati Rasku

Kiitos kaikille tukijoillemme!

W.A.W. 2017:n ilmoittautuminen on käynnissä!

W.A.W. 2017:n ilmoittautuminen on käynnissä!

W.A.W. 2017 pidetään 4.-5.11. Seinäjoella Lakeuden Koiraurheilukeskuksessa, jota hallinnoi LAGU ry. Kouluttajina toimii Elina Rönnholm ja Maija Viitanen. Koulutusviikonlopun hinta riippuu osallistujien määrästä. Arviolta kustannus on n. 100 € / viikonloppu (la+su). Whippet-Harrastajat ry:n jäsenet saavat yhdistyksen tukemana 10 € alennuksen / päivä.

Kyseistä viikonloppua Doodlessa äänestäneet ovat ilmoittautumisessa etusijalla ja heille on lähetetty asiasta sähköpostiviesti – heidän pitää vahvistaa osallistumisensa 12.09. mennessä. Sen jälkeen vapaana olevat paikat jaetaan ilmoittautumisjärjestyksessä. Ilmoittautuminen päättyy 30.9.

Etusijalla ovat koirakot, jotka osallistuvat koulutukseen sekä lauantaina että sunnuntaina – yleensä paikkoja on ollut myös vain toisena päivänä osallistuville, joten mainitse ilmoittautuessasi jos pääsisit mukaan vain toisena päivänä.

Ilmoittautumisajan päätyttyä osallistujille lähetetään kysely-lomake, joka menee kouluttajien käyttöön heidän suunnitellessaan viikonlopun treenejä. Lomakkeissa annettujen tietojen perusteella jaetaan myös ryhmät (alustavasti 4-5 koirakon ryhmiä). Samalla osallistujille lähetetään myös maksutiedot, sillä kurssi on maksettava W-H ry:n tilille ennakkoon. Maksua ei palauteta jos osallistumien peruuntuu laskun eräpäivän jälkeen.

Ilmoittautumiset ja lisätiedot sähköpostilla Jonnalle: jonna.m.lemmetyinen@gmail.com.

Mikäli tarvitset majoitusta Seinäjoella, voit ottaa minuun yhteyttä: ruksi@lusmu.fi. Hotelli Sorsanpesästä (n. 3 km hallilta) varataan tarpeen mukaan huoneita LAGUn sopimushinnalla.

Terveisin,

Agilitytoimikunta

Whippet-Harrastajat Kasvattajakilpailu 19.8.2017

Kennel/Kasvattaja/Joukkueen nimi

  1. Apache Nation’s/Lehtikangas/Kuunsäde:APACHE NATION’S A PIECEOFCAKE & APACHE NATION’S A LOTASPIRIT
  2. MaXwin/Ruotsalo/Savon Salakat: MAXWIN IMP & MAXWIN JAMBO
  3. MaXwin/Ruotsalo/Linnankundit: MAXWIN JALI & MAXWIN JACKPOT
  4. Apache Nation’s/Lehtikangas/Hopeanuoli: APACHE NATION’S A HARDNUTTOCRACK & APACHE NATION’S A BUNDLEOFJOY
  5. Indian Hill’s/Forsstén/How Much: INDIAN HILL’S EAGLE & INDIAN HILL’S ARAMIS
  6. Paletin/Hursti/Ceepojat: PALETIN CANDYKING & PALETIN CAPTAINKID
  7. Indian Hill’s/Forsstén/Too Much: INDIAN HILL’S ARAGON & INDIAN HILL’S GAMBLER
  8. Softrack/Tapaninaho/Puskajussin pojat: SOFTRACK FAST’N’SLOW & SOFTRACK FAST’N’MYTHICAL
  9. Weikotin/Salmela/Sisko ja sen veli: WEIKOTIN WT-CARITA & WEIKOTIN WT-BERTIL
  10. Apple Garden’s/Vuorinen & Kytömäki/AG Racing stripes: APPLE GARDEN’S HEART’S DELIGHT & APPLE GARDEN’S EX VISU AMOR
  11. Sökövintin/Siltanen & Foxell & Kääriäinen/Sököt: SÖKÖVINTIN CG-HUULI-VEIKKO & SÖKÖVINTIN AG-INTO-MIELI
  12. of Streamline/Stöckell/Virtaviivaiset: OF STREAMLINE KINETIC ART & OF STREAMLINE KEEN CHASER
  13. Whiplandian/Halonen Suvi/Nopsat Pameissa: WHIPLANDIAN IN TIME & WHIPLANDIAN INSIDE I AM DANCING
  14. Paletin/Hursti/(joukkuenimi muuttunut)ST-pojat: PALETIN SOULMAN & PALETIN TEETEE
  15. Besties/Kääriäinen/Tuikkulaiset: BESTIES WASHAKIE & BESTIES UPPER CLASS
  16. Besties/Kääriäinen/Sijoitusnartut: BESTIES WASABE & BESTIES HONEY RYDER