Kasvattajat

KASVATTAJAT

Sivua päivitetty: 25.3.2017

Tällä sivulla on niiden Whippet-Harrastajat ry:n jäsenkasvattajien tiedot, jotka ovat halunneet julkaista yhteystietonsa yhdistyksen www-sivuilla ja lehdessä. Kasvattajien katuosoitetta ei julkaista ilman erillistä pyyntöä.

YHTEYSTIETOJEN PÄIVITTÄMINEN

Yhteystietojen muutokset ja lisäykset voi ilmoittaa ylläpitoon yhteydenottolomakkeella.

A

 

APACHE NATION’S
Janne Lehtikangas, Kärkölä
040 729 0659, janne.lehtikangas@gmail.com

APPLE GARDEN’S
Hanna Vuorinen, Sastamala
050 5253 090, kennel.applegardens@gmail.com

AVANTINA
Sari Mäkiö, Masku
040 768 7790, sari.makio@gmail.com

B

BELLTOWN
Nina Viskari, Helsinki
050 542 2857, belltownwhippets@gmail.com

BESTIES
Mari Kääriäinen, Kellokoski (Tuusula)
040 753 1779, bestieskennel@gmail.com

BEST-LOOKING
Mira Malinen, Otava
045 238 1488, mira.malinen@gmail.com

BETJANOVA
Ritva & Pekka Pakkanen, Sippola
045 136 4981

BISWHIP’S
Satu Latva-Kyyny, Harja
040 506 6444

BLACKBITCH´S
Anne Oljemark, Kouvola
040 533 0260, anne.oljemark@gmail.com

BONNYWAPIT
Gustafsson Johanna, Muurla (Salo)
0400 528 867, bonnywapit@gmail.com

BRICKMOOREija Lähdesmäki, Orismala
0500 565 511, ruksi@lusmu.fi

BROOKWAY
Jutta Parkkonen, Pirkkala
050 308 8471, jutta.parkkonen@gmail.com

C

ÇA VA
Manteli Mandell, Espoo
040 589 8927, tina.mandell@gmail.com

CHOSEN TRICKS
Sanna Koski, Espoo
050 351 9061, sanna.koski@elisanet.fi

C’MERE
Kirsi Mannila, Vantaa
050 358 6637, cmere@kolumbus.fi

Pia Mannila, Vantaa
0400 357 722, cmere@kolumbus.fi

D

DINACON
Marjo Rantanen, Palokka (Jyväskylä)
040 412 5973, dinacon.whippets@gmail.com

DYANITOS
Inga-Lill Sjöman-Rönn, Helsingby
0400 305 382, dyanitos@netikka.fi

E

ENCAUTOM’S
Melina Forssell, Pornainen
0500 73 66 52, melina.forssell@kolumbus.fi

EPIC DREAM’S
Essi Piironen, Lappeenranta
050 5667913, essi.piironen@gmail.com

F

FAST PACK’S
Sari Lehtinen, Tampere
sari@fast-packs.net

G

GASELLE’S
Irina Aho, Hautjärvi
019 685 1280, 050 347 1171, irina.aho@mtv.fi

GEADA FLOR
Outi Hostikka, Valkeala (Kouvola)
041 506 8558, outi.hostikka@gmail.com

GEMMISH
Minna Parkkila, Lieksa
050 573 0472, minna.gemmish@gmail.com

I

IKIMBA
Marianne Gellin, Karkkila
040 571 1090, marianne.gellin@gmail.com

INDIAN HILL’S
Jari Forsstén
Ryttyläntie 192, 12400 Tervakoski
040 572 5060, whippets.indianhills@gmail.com

J

JAGODAS
Piia Issakainen, Sarvikumpu
046 600 2211, jagodaswhippet@gmail.com

JATZARIN
Riitta Perikangas
riitta.perikangas@hotmail.com

JEWGENISTAJAN
Anne Saastamoinen, Varkaus
040 841 7886, anne.m.saastamoinen@outlook.com / anne.saastamoinen@orkp.net

K

KIITURIN
Tarja Seppänen, Vihtijärvi
040 742 0538, seppanen.tarja@gmail.com

L

LEKURIN
Hanna Virtanen, Pieksämäki
050 562 1636, hanna.virtanen@fimnet.fi

M

MACARENAN
Sirpa Tiihonen, Otava
050 345 3470, sirpa_tiihonen@hotmail.com

MAGTAF
Jaana Ihanainen, Hämeenlinna
040 828 6261, magtafwhippets@gmail.com

MANOUSH
Susanne ja Jani Siponmaa, Hyvinkää
050 331 2576 / 050 322 5998, manoushwhippets@gmail.com

MARFIDAL
Leena Glans, Laukkoski
041 539 8001, leena.glans@luukku.com

MASARANDA
Markku Mannila, Järvenpää
050 358 6637

MAXWIN
Antti Ruotsalo, Helsinki
040 556 6021, antti.ruotsalo@pp.inet.fi

MILFARO’S
Anna Kervola, Kinkomaa
044 556 6781, annalavikainen@hotmail.com

MIMI CHILL’S
Anna Reponen, Imatra
050 533 9022, anna@whippetit.com

Emmi Reinikainen, Imatra
040 762 3119, emmi@whippetit.com

MISTYQ
Jenni Ranki, Vantaa
044 277 1725, jenni.ranki@helsinki.fi

MIYESSA
Anu Prinkkilä, Klaukkala
045 116 1133, anu.prinkkila@gmail.com

MY WILD
Johanna Jäntti & Johanna Kakko, Perttula
040 569 6088 tai 050 349 2187, kennelmywild@gmail.com

N

NEBTUNUKSEN
Mirja Luostarinen, Vantaa
045 272 4660, nebtunuksen@luukku.com

NENATNAK
Marianne ja Timo Kantanen, Kokkola
040 705 3990, marianne@nenatnak.net

NOPURIN
Sari Salminen, Nurmijärvi
045 657 1595, sari.salminen@fimnet.fi

NURKKANIITYN
Marita Kauppinen, Kiuruvesi
040 758 6799, kauppinenmarita@gmail.com

NYANSSIN
Nina Heinäaho, Vehniä
040 522 9976, nyanssin@gmail.com

O

OF STREAMLINE
Marjo Stöckell, Tervalampi
040 561 1182, ofstreamline@gmail.com

OHRAPELLON KIITURIN
Sari Reini, Jyväskylä
040 834 8488, ohrapellonkiiturin@gmail.com

P

PALETIN
Leena Hursti, Tampere
050 338 2029, leenahursti@gmail.com

PIKKULIISAN
Jaanaliisa Halonen, Heinola
040 717 3173

PIPSQUEAK
Tuija Elomaa, Helsinki
045 126 4895, pipsqueakt@gmail.com

PLAUDITE
Pirjo Jutila, Tervajoki
0400 935 921, plaudite@netikka.fi

POJANRINTEEN
Arja & Juha Hämeenniemi, Hoisko
040 504 5348, pojanrinteen@japo.fi

POPPY HONEY’S
Marja Nuottanen, Sirkka (Kittilä)
040 594 6750, marja.nuottanen@gmail.com

POWDER HORN
Päivi Kukkonen & Markku Mähönen, Lahnajärvi
050 566 0901, markku.mahonen@showdognet.com

PRIMADA
Anne Naukkarinen, Vehniä
050 548 5489, annem.naukkarinen@gmail.com

PUHURIN
Leena Lauriala, Kirkkonummi
045 130 7324, lea.lauriala@luukku.com

R

REDEYE
Leenalinnea Nurmi, Lohja
redeyegreyhounds@gmail.com

REFINED
Kati Rasku, Kannus
040 572 9708, kati.refined@gmail.com

S

SATTUMAN
Sirke Örn, Hyvinkää
040 865 6167

SAGRAMOUR
Marina Aaltio, Evitskog
040 166 2278, marina.aaltio@gmail.com

Jenny Savander, Hounslow UK
sagramour.whippets@gmail.com

SANDBAY
Henriikka Seppälä, Pori
henni.seppala@gmail.com

SCHEIK’S
Jarmo Vuorinen, Tarvasjoki
040 543 0325, scheiks@kolumbus.fi

SOFTOUCH
Pirjo Muhonen, Espoo
040 570 4473, pirjo.muhonen@netti.fi

SOFTRACK
Sari Tapaninaho, Tampere
050 313 8069, ziperia@suomi24.fi

SOPISCO
Jaana Porkka, 04130 Sipoo
040 573 3869, sopisco@gmail.com

SPECIALLY PRECIOUS
Piia Oranen, 50600 Mikkeli
piia.oranen@gmail.com

SÖKÖVINTIN
Marjaana Siltanen, Numminen
045 148 5010, marjaana.siltanen@saunalahti.fi

Marja-Liisa Foxell, Espoo
040 589 4321, marja-liisa.foxell@geounion.fi

T

TARUMETSÄN
Taru Uuttu, Lempäälä
040 827 0373, taru.uuttu@kolumbus.fi

TIGER’S CHAOS
Sanna Wåg, Honkaranta (Kiuruvesi)
050 566 1994, sanna@tigerschaos.com

TUISKUNIITYN
Tuulia Passilahti, Pori
0500 869 654, tuisku.pyry@gmail.com

TUULIKELLON
Janne & Tiina Tuominen, Kellokoski (Tuusula)
044 077 9260, 044 345 7268, tuulikellon.kennel@kolumbus.fi

TÄHTIPÖLY
Pasi Hämäläinen, Mäntsälä
045 126 9509, tahtipoly.kennel@gmail.com

V

VILLITUULEN
Juvani Anu, Kempele
050 486 2742, anu@villituulen.net

W

WEIKOTIN
Eeva & Lasse Salmela, Tervalampi
0400 701 429, tyyne.kake@gmail.com

WHIPLANDIAN
Suvi Halonen, Vantaa
050 309 7881, suviii89@gmail.com

Lotta Savolainen, Jyväskylä
044 527 7688, loddy82@gmail.com

WHIPSTRIPE
Mia Kalliosaari, Jepua
mia.kalliosaari@whipstripe.com

WHIPTAILS
Kirsi Aalto, Saukkola
0400 649 386, whiptails@dnainternet.net

Sari Valli, Munakka
sariv@mbnet.fi

WHIPZIP’S
Airi Löfman, Helsinki
040 555 2061, airi.lofman@gmail.com

WIPINON
Minttu Kivinen, Otalampi (Vihti)
041 547 2077, minttu.kivinen@gmail.com

WOODBROOK’S
Unto Timonen & Sampo Miettinen, Hyvinkää
019 434 137, 0400 706 625, yushi@saunalahti.fi

Y

YANNOD’S
Marita & Kaj-Mikael Furu, Sastamala
marfur@gmail.com

Z

ZARAQUE’S
Heidi Lonnakko, Lautiosaari
040 738 6108, zaraques@gmail.com