Whippet Erikoisnäyttely ja Open Show, Whippet Speciality and Open Show 2020

Ajankohtaiset tiedotteet Facebookissa / Latest news on Facebook 

ERIKOISNÄYTTELY 2020

15.8.2020 KAARINA, Tuorlan Majatalo
järj. Whippet-Harrastajat ry, päänäyttely

PALKINTOTUOMARIT:

kaikki pennut, urokset, ROP pentu, ROP, kasvattajaluokka: MARKUS LANGER, Saksa, kennel Forever Blue

nartut, ROP veteraani, jälkeläisluokka: RANDI JULIUSSEN, Norja, kennel Villwhip

Luokat: pennut 5-7 kk, pennut 7-9 kk, juniori-, nuorten-, avoin-, valio-, käyttö- ja veteraaniluokat, kasvattajaluokka sekä jälkeläisluokka.

Ilmoittautumiset postitse viimeistään 20.7.2020, netti-ilmoittautuminen viimeistään 27.7.2020

Ilmoittautuminen näyttelyyn tulee tehdä joko postitse tai internetissä. Ilmoittaessaan koiransa näyttelyyn näytteilleasettaja sitoutuu noudattamaan Suomen Kennelliiton voimassa olevia näyttelysääntöjä ja niitä täydentäviä ohjeita sekä doping- ja rokotusmääräyksiä.

Netti-ilmoittautuminen:
Erikoisnäyttely ONLINE ILMOITTAUTUMINEN
Netti-ilmoittautumisesta tulee aina vahvistus sähköpostiisi.
Postitse:
SKL-FKK:n ILMOITTAUTUMISLOMAKE
Lähetä kopio maksukuitista mukaan liitettynä osoitteella: Jarmo Vuorinen, Sirppikuja 4, 21450 Tarvasjoki.

Ilmoittautumismaksut: Ensimmäinen koira 35€, saman omistajan 2. jne. koira 30€, pennut ja veteraanit 28€, yli 10-v. veteraanit ilmaiseksi ilmoitettuna veteraaniluokkaan.

Ilmoittautumismaksut suoritetaan tilille: IBAN FI95 2074 1800 0336 36 Saaja: Whippet-Harrastajat ry, viite 12551.

Ilmoittautumisia koskevat tiedustelut: Jarmo Vuorinen puh. 040 543 0325 klo 18-20 tai scheiks@kolumbus.fi.

Muut tiedustelut, mahdolliset palkintolahjoitukset sekä ilmoittautuminen talkoolaiseksi: Pirjo Muhonen puh. 040 570 4473 tai pirjo.muhonen@netti.fi.

Majoitustiedustelut: Tuorlan Majatalo puh. 050 3039 803 tai myynti@tuorlanmajatalo.fi, kertokaa että olette tulossa näyttelyymme, kotisivut www.tuorlanmajatalo.fi.

TERVETULOA NÄYTTELYYMME!

OPEN SHOW 2020

16.8.2020 KAARINA, Tuorlan Majatalo
järj. Whippet-Harrastajat ry

PALKINTOTUOMARIT:

kaikki pennut, urokset, ROP pentu, ROP, kasvattajaluokka: RANDI JULIUSSEN, Norja, kennel Villwhip

nartut, ROP veteraani, jälkeläisluokka: MARKUS LANGER, Saksa, kennel Forever Blue

Luokat: pennut 4-6 kk, pennut 6-9 kk (myös mahd. kivespuutteiset pennut), X-luokka (=koirat jotka eivät voi osallistua virallisiin näyttelyihin jonkin hylkäävän vian johdosta: kivespuute, purentavika, häntämutka jne.), junioriluokka (9-18 kk), nuortenluokka (15-24 kk), avoinluokka (15 kk – ), käyttöluokka (hyväksytty rata- tai maastojuoksutulos), valioluokka (kaikki muotovaliot), senioriluokka (7-10 v), veteraaniluokka (yli 10v), kasvattajaluokka ja jälkeläisluokka (4 kasvattia/jälkeläistä, saavat olla samasta pentueesta). Lisäksi valitaan paras pää ja ilme sekä parhaat liikkeet, erikseen kummallekin sukupuolelle, joihin tuomarit valitsevat koirat.

Ilmoittautumiset postitse viimeistään 20.7.2020, netti-ilmoittautuminen viimeistään 27.7.2020

Ilmoittautuminen näyttelyyn tulee tehdä joko postitse tai internetissä. Ilmoittaessaan koiransa näyttelyyn näytteilleasettaja sitoutuu noudattamaan Suomen Kennelliiton voimassa olevia näyttelysääntöjä ja niitä täydentäviä ohjeita sekä doping- ja rokotusmääräyksiä.

Netti-ilmoittautuminen:
Open Show ONLINE ILMOITTAUTUMINEN
Netti-ilmoittautumisesta tulee aina vahvistus sähköpostiisi.
Postitse:
SKL-FKK:n ILMOITTAUTUMISLOMAKE
Lähetä kopio maksukuitista mukaan liitettynä osoitteella: Jarmo Vuorinen, Sirppikuja 4, 21450 Tarvasjoki.

Ilmoittautumismaksut: Ensimmäinen koira 29€, saman omistajan 2. jne. koira sekä pennut, X-luokka ja seniorit 25€, veteraanit ilmaiseksi ilmoitettuna veteraaniluokkaan.

Ilmoittautumismaksut suoritetaan tilille: IBAN FI95 2074 1800 0336 36 Saaja Whippet-Harrastajat ry. Viite 12551

Ilmoittautumisia koskevat tiedustelut: Jarmo Vuorinen scheiks@kolumbus.fi tai puh. 040 543 0325 klo 18-20.

Muut tiedustelut, mahdolliset palkintolahjoitukset sekä ilmoittautumiset talkoolaiseksi: Pirjo Muhonen puh. 040 570 4473 tai pirjo.muhonen@netti.fi

Majoitustiedustelut: Tuorlan Majatalo puh. 050 3039 803 tai sähköposti myynti@tuorlanmajatalo.fi, kertokaa että tulette näyttelyymme, kotisivut www.tuorlanmajatalo.fi.

TERVETULOA NÄYTTELYYMME!


FINNISH WHIPPET CLUBS NATIONAL SPECIALITY SHOW 2020

Saturday the 15th of August 2020
in KAARINA (near Turku), FINLAND

JUDGES:

all puppies, males, BOB puppy, BOB, breeders class: MARKUS LANGER, Germany, kennel Forever Blue

bitches, BOB veteran, progeny class: RANDI JULIUSSEN, Norway, kennel Villwhip

Classes: puppies 5-7 months, puppies 7-9 months, junior class (9-18 months), intermediate class (15-24 months), open class (over 15 months), champion class (foreign champions can also enter in this class and compete for CAC’s), working class and veteran class (over 8 years), also breeders class and progeny class

Entries by post to the address:
Jarmo Vuorinen, Sirppikuja 4, FI-21450 Tarvasjoki, Finland (enclose receipt for the payment):

Or by internet:
 Speciality Show ONLINE ENTRY FORM
If you enter by internet, you will get confirmation to your email.

Last entry day by post is 20.7.2020, last entry day by internet is 27.7.2020

Payments from abroad: IBAN FI95 2074 1800 0336 36, BIC NDEAFIHH. Account name: Whippet-Harrastajat ry.

Entry fees: First dog 35€, second etc. dog owned by same person 30€, puppies and veterans 28€, veterans over 10 years for free when entered in veteran class.

Inquiries about entries: Jarmo Vuorinen, email scheiks@kolumbus.fi.

Other inquiries: Pirjo Muhonen tel. +358 40 570 4473 or email pirjo.muhonen@netti.fi

It is possible to book hostel rooms on the show ground, call to get more information (let them know that you are coming to our show): Tuorlan Majatalo tel. +358 50 3039 803 or by email myynti@tuorlanmajatalo.fi. Homepage https://www.tuorlanmajatalo.fi/. There is also lot of hotels in Turku, which is located just about 15 km from the showgrounds.

WELCOME TO OUR SHOW!

FINNISH WHIPPET CLUB OPEN SHOW 2020 (no CAC’s)

Sunday the 16th of August 2020 in KAARINA (near Turku), FINLAND

JUDGES:

all puppies, males, BOB puppy, BOB, breeders class:  RANDI JULIUSSEN, Norway, kennel Villwhip

bitches, BOB veteran, progeny class: MARKUS LANGER, Germany, kennel Forever Blue

Classes: puppies 4-6 months, puppies 6-9 months, X-class (to the dogs which have some disqualifying fault and can’t be entered to the other classes, e.g. missing testicles, not correct bite etc.), junior class (9-18 months), intermediate class (15-24 months), open class (over 15 months), champion class (all champions), working class, senior class (7-10 years) and veteran class (over 10 years), also breeders class and progeny class (4 dogs which can be from same litter). There will be also competition for the best head and expression and the best movement, separately for both sexes.

Entries by post to the address:
Jarmo Vuorinen, Sirppikuja 4, FI-21450 Tarvasjoki, Finland (enclose receipt for the payment),

Or by internet:
Open Show ONLINE ENTRY FORM
If you enter by internet, you will get confirmation to your email.

Last entry day by post is 20.7.2020, last entry day by online is 27.7.2020

Payments from abroad: IBAN FI95 2074 1800 0336 36, BIC NDEAFIHH. Account name: Whippet-Harrastajat ry.

Entry fees: First dog 29€, second etc. dog owned by same person, puppies, X-class and seniors 25€, veterans for free when entered in veteran class.

Inquiries about entries: Jarmo Vuorinen scheiks@kolumbus.fi.

Other inquiries: Pirjo Muhonen tel. +358 40 570 4473 or pirjo.muhonen@netti.fi

It is possible to book hostel rooms on the show ground, call to get more information (let them know that you are coming to our show): Tuorlan Majatalo tel. +358 50 3039 803 or by email myynti@tuorlanmajatalo.fi. Homepage https://www.tuorlanmajatalo.fi/ There is also lot of hotels in Turku, which is located just about 15 km from the showgrounds.

WELCOME TO OUR SHOW!

bozita_robur_logo_rgb_lores

Erikoisnäyttely & Open Show 2017 tulokset

Erikoisnäyttely & Open Show 2017 tulokset

Whippet-Harrastajat ry Erikoisnäyttely / Finnish Whippet Clubs National Speciality Show, 17.6.2017

Tuomarit/Judges: Espen Engh, Norja (pennut ja urokset / puppies & males), Arnaldo Cotugno, Italia (bitches).

photos © Anna Szabó

PENNUT

Urokset 5-7 kk
Mimi Chill’s Little Helper 1 kp BIS pentu
Brookway Peter Pan 2 kp
Brookway Pulp Fiction 3
Brookway Pirate Sparrow 4
Cwic Zaphod Beeblebrox
Warlock von der Oelmühle

Urokset 7-9 kk
Tarumetsän Ikiroudan Timantti 1
Valyrian Steel At Stabmeldys 2
Varamyr At Stabmeldys 3

Nartut 5-7 kk
Mimi Chill’s Priviledged 1 kp VSP pentu
Julienne Jacquelyn Synergy 2 kp
Courtborne Cinderella 3

Nartut 6-9 kk
Myldred Mimi Chill’s Of Cyly Of Course 1

UROKSET

Junioriluokka
Tuiskuniityn Ilohitti ERI1 SA PU4 vara-sert BIS juniori
Mimi Chill’s Totoro ERI2
Zaraque’s Lionheart ERI3
Whiptails Natural Born Charmer ERI4
Pink Floyd Da Roseira Brava ERI
C’mere U Forget Not EH
Gazelle’s Arenzano EH
Softouch Rub My Tummy EH
Whiteheads Peter Pan EH
Zaraque’s Love Me Tender EH

Nuorten luokka
Play A While What A Wonderful World ERI1 SA VSP nuori
Nobody But You ERI2 SA
Mimi Chill’s Mexican Sky ERI3
Avantina Arctic Kristoff EH4
Avantina Arctic Hans EH
Avantina Arctic Olaf EH
Besties Zephyr The West Wind EH

Avoin luokka
Bona Diva Touch of Class ERI1 SA PU3 sert BIS avoin
Adagio Shimmering Blue ERI2 SA
Softouch Good As Gold ERI3 SA
Mimi Chill’s Brief Is The Light ERI4 SA
Burnt Sienna Calico Rocks ERI
C’mere Rebel Yell ERI
Encautom’s What A Feeling ERI
Mimi Chill’s Dark Diamond ERI
Sagramour Go For It ERI
Wolf Tone Virgo ERI
Encautom’s One Edge More EH
Giobaldi Alexander McQueen EH
Happy-Evening Dew EH
Infamous Excellent Daredevil EH
Karadhras Ponche Caballero EH
Sagramour Prestigiatore EH

Käyttöluokka
Besties Upper Class ERI1
Encautom’s More of Me EH2

Valioluokka
C’mere Oz The Great ERI1 SA PU1 BIS valio BEST IN SHOW
Lancar Dream Dazzling Flash ERI2 SA PU2
Festiva Snow Hill Imagine ERI3 SA
Play A While Mora Marknad ERI4 SA
Brookway Academy Choice ERI SA
Miyessa Born To Run ERI SA
Siprex Pascal ERI SA
C’mere Oh My ERI
C’mere Pigs Might Fly ERI
Encautom’s Poseidon From Ocean ERI
Magtaf Flagship Flanagan ERI
Sobresalto Quann Staje C’Me-Re ERI
Tiger’s Chaos No Money No Honey ERI
Karadhras Ferrucio EH
Nenatnak Alluring Chap EH
Sagramour Magic Endeavor EH
Scheik’s Flaming Arrow EH

Veteraaniluokka
Best-Looking Brooklyn ERI1 VSP veteraani
Softouch Wild Hawk ERI2
C’mere Jöröjukka EH3
Fanfare’s Too Cool To Care EH4
Rivarco Teller of Tales EVA

NARTUT

Junioriluokka
Encautom’s Caporegime ERI1 SA VSP juniori
Nenatnak Coffee’N Cognac ERI2 SA
Zaraque’s Kismet Sensation at Miyessa ERI3
C’mere Teachers Pet ERI4
C’mere U Got The Love ERI
Dyanitos Dis ERI
Ikimba Prima Ballerina ERI
Lancar Dream Harmony ERI
Lancar Dream In The Move ERI
Mimi Chill’s Laila Nunnuka ERI
Mimi Chill’s Luna Lovekiva ERI
Softouch Red Hot Chili Pepper ERI
Softouch Riding The Rainbow ERI
C’mere U Make Me Smile EH
Encautom’s Consigliere EH
Lancar Dream Happy Hour EH

Nuorten luokka
Flymarin Atimeforyou ER1 SA PN4 sert BIS nuori
Softouch Ramayana ERI2 SA
Mimi Chill’s Mon Ami ERI3 SA
Avantina Arctic Elsa ERI4
Besties Zelda The Princess ERI
Mimi Chill’s Bubbles ERI

Avoin luokka
Adagio Dawn To Dark ERI1 SA vara sert VSP avoin
Wolf Tone Mikaela ERI2 SA
Sagramour Groovy Shiraz ERI3 SA
Softouch Girl Next Door ERI4 SA
Besties Honey Ryder ERI
Brookway Attitude On Carpet ERI
C’mere Noce Moscata ERI
Magtaf Jamaican Portrait ERI
Mimi Chill’s Princess of China ERI
Mistyq Chirpybird ERI
Mimi Chill’s Ava Adorable ERI
Softouch Ebony Eyes ERI
Besties May Day EH
Besties Stormskärs Maja EH
Bic-Cot’s Blazing Starlight EH
C’mere Manhattan EH
C’mere Surprise Surprise EH
Encautom’s Good Day For It EH
Infamous Exquisite Elektra EH
Sandbay Stars And Stripes EH
Wiuhahduksen Kaneli EH

Käyttöluokka
C’mere Malibu ERI1 SA BIS käyttö

Valioluokka
Shottii ERI1 SA PN1 VSP valio VSP
Sporting Fields Jamaican Me Crazy ERI2 SA PN2
Librium’s Remarkable Jazz ERI3 SA PN3
Kupleto Ava ERI4 SA
Bonnywapit Flowerpower ERI
C’mere La Bohéme ERI
C’mere Milwaukee ERI
C’mere Perfect With Rose ERI
C’mere Please Please Please ERI
C’mere Qukkuluuruu ERI
C’mere Quperkeikka ERI
C’mon Angels Face ERI
Goodmorningsunshine ERI
Magtaf May In Martinique ERI
Pipsqueak Onnenkoru ERI
Shores In Flames At Stabmeldys ERI
Wolf Tone Mirabelle ERI

Veteraaniluokka
Sagramour Foxy Flyer ERI1 SA ROP veteraani
Mimi Chill’s Beauty In Black ERI2 SA
Jagodas Gingembre ERI3 SA
Pipsqueak Lovely Whipster ERI4
Aisha Airamar ERI
Bonnywapit Clarissa ERI
Cariads Karadhras N Silver Mist ERI
C’mere Jääkristalli ERI
Pipsqueak Niiskuneiti ERI

Jälkeläisluokka
Pipsqueak Lovely Whipster 1 kp BIS jälkeläisluokka
Goodmorningsunshine 2 kp

Kasvattajaluokka
C’mere 1 kp BIS kasvattaja
Mimi Chill’s 2 kp
Avantina 3 kp
Lancar Dream 4


Whippet-Harrastajat ry Open Show / Finnish Whippet Club Open Show, 18.6.2017

Tuomarit/Judges: Arnaldo Cotugno, Italia (pennut ja urokset / puppies & males), Espen Engh, Norja (bitches)

PENNUT

Urokset 4-6 kk
Brookway Pirate Sparrow 1/kp BIS 4-6 kk, BIS1-pentu
Brookway Pulp Fiction 2
Jothryn Alluring Traits 3
Play A While Force Be With You 4
Brookway Peter Pan
Brookway Phileas Fogg
Mimi Chill’s Little Helper

Urokset 6-9 kk
Varamyr At Stabmeldys 1
Valyrian Steel At Stabmeldys 2
Cwic Zaphod Beeblebrox 3

Nartut 4-6 kk
Bonnywapit Huggawugga 1/kp VSP 4-6 kk
Bonnywapit Happyhappyjoyjoy 2/kp
Mimi Chill’s Priviledged 3/kp
Brookway PS I Love You 4
Brookway Pippi Longstockings

Nartut 6-9 kk
Courtborne Cinderella 1/kp BIS 6-9 kk BIS2-pentu
Julienne Jacquelyn Synergy 2
Myldred Mimi Chill’s Of Cyly Of Course 3

UROKSET

Kivespuutteiset
Mimi Chill’s Prince Of Persian 1/kp BIS kivespuutteinen

Junioriluokka
Softouch Rub My Tummy 1/kp VSP-juniori
Tuiskuniityn Ilohitti 2/kp
Whiteheads Peter Pan 3
Whiptails Natural Born Charmer 4
C’mere U Forget Not

Nuorten luokka
Play A While What A Wonderful World 1/kp PU3, VSP-nuori
Nobody But You 2/kp
Avantina Arctic Kristoff 3

Avoin luokka
C’mere Rebel Yell 1/kp PU2 VSP-avoin
Mimi Chill’s Brief Is The Light 2/kp
Wolf Tone Virgo 3/kp
Sagramour Prestigiatore 4/kp
Encautom’s What A Feeling
Happy-Evening Dew
Mimi Chill’s Dark Diamond
Sandbay Starman

Käyttöluokka
Lancar Dream Dazzling Flash 1/kp BIS-käyttölk
Burnt Sienna Calico Rocks 2

Valioluokka
C’mere Oz The Great 1/kp PU1 BIS-valio, BEST IN SHOW
Siprex Pascal 2/kp
Adagio Shimmering Blue 3/kp
Play A While Mora Marknad 4/kp
Brookway Academy Choice
C’mere Oh My
C’mere Pigs Might Fly
Encautom’s Poseidon From Ocean
Festiva Snow Hill Imagine
Karadhras Ferrucio
Magtaf Flagship Flanagan
Scheik’s Flaming Arrow

Senioriluokka
Rivarco Teller Of Tales 1/kp PU4, Parhaat uroksen liikkeet
C’mere Jöröjukka 2/kp, Paras uroksen pää ja ilme
Courtborne Don’t Be Cruel 3
Pojanrinteen Hercules 4
Fanfare’s Too Cool To Care
Softouch Wild Hawk

Veteraaniluokka
Best-Looking Brooklyn 1/kp VSP-veteraani

NARTUT

Junioriluokka
Lancar Dream Happy Hour 1/kp BIS-juniori
Mimi Chill’s Luna Lovekiva 2/kp
Lancar Dream Harmony 3/kp
Encautom’s Caporegime 4
C’mere U Got The Love
Geada Flor Sensual Rumba
Lancar Dream In The Move
Mimi Chill’s Laila Nunnuka
Softouch Red Hot Chili Pepper
Softouch Riding The Rainbow

Nuorten luokka
Flymarin Atimeforyou 1/kp BIS-nuori
Softouch Ramayana 2
Mimi Chill’s Mon Ami 3
Besties Zelda The Princess 4

Avoin luokka
Adagio Dawn To Dark 1/kp PN3 BIS-avoin
Sandbay Stars And Stripes 2
Wolf Tone Mikaela 3
Bonnywapit Groovybaby 4
Bonnywapit Eenymeeny
Magtaf Jamaican Portrait
Softouch Roobarb

Käyttöluokka
C’mere Surprise Surprise 1/kp VSP-käyttölk
Magtaf May In Martinique 2/kp
Mistyq Chirpybird 3
Vi’Waun Neela 4
C’mere Manhattan
Mimi Chill’s Princess of China

Valioluokka
Shores In Flames At Stabmeldys 1/kp PN1, VSP, Parhaat nartun liikkeet
Shottii 2/kp PN4
C’mere Quperkeikka 3/kp
C’mere Please Please Please 4/kp
C’mere La Bohéme kp
C’mere Qukkuluuruu kp
Kupleto Ava kp, Paras nartun pää ja ilme
Librium’s Remarkable Jazz kp
Sporting Fields Jamaican Me Crazy kp
Wolf Tone Mirabelle kp
Bonnywapit Flowerpower
C’mere Milwaukee
C’mere Perfect With Rose
C’mon Angels Face

Senioriluokka
Sagramour Foxy Flyer 1/kp PN2, BIS-seniori
Butterfly For Manoush Iz Volzhskoy Serenady 2/kp
Cariads Karadhras N Silver Mist 3/kp
Mimi Chill’s Beauty In Black 4
Bonnywapit Devilinareddress

Veteraaniluokka
Pipsqueak Niiskuneiti 1/kp BIS-veteraani
Pipsqueak Lovely Whipster 2/kp
Pipsqueak Gingernut 3
Aisha Airamar 4

Jälkeläisluokka
Pipsqueak Lovely Whipster 1/kp
Wolf Tone Mirabelle 2/kp
Encautom’s Poseidon From Ocean 3

Kasvattajaluokka
C’mere 1/kp
Mimi Chill’s 2 kp
Softouch 3
Lancar Dream 4

Erikoisnäyttely ja Open Show 2016 tulokset

Erikoisnäyttely ja Open Show 2016 tulokset

Kuvalinkkejä: Erikoisnäyttely 1 (Anita Sandqvist), Erikoisnäyttely 2 (Jaana Jyläntö), Erikoisnäyttely 3 (C’mere), Erikoisnäyttely 4 (Kai Heinonen), Open Show 1 (C’mere), Open Show 2 (Kai Heinonen),

ERIKOISNÄYTTELY 18.6.2016

Aleš Novak, Slovenia – pennut ja urokset
Knut Blutecher, Norja – nartut
BIS Sportingfields Jamaican Me Crazy, VSP C'mere Oz The Great

BIS Sportingfields Jamaican Me Crazy, VSP C’mere Oz The Great

PENNUT

Urokset 5-7 kk
Azarin Eleazar 1/kp PU1-pentu VSP-pentu
Besties Zephyr 2/-
Mei Dan Tottenham Spurs 3/-

Urokset 7-9 kk
Softouch Guess Who 1/kp PU2-pentu
Tiger’s Chaos Never Heard 2/kp
Avantina Arctic Hans 3/-
Avantina Arctic Olaf poissa
Softouch Good As Gold poissa

Nartut 5-7 kk
C’mere Teachers Pet 1/KP PN2-pentu
Creme Anglaise’s Formula One 2/KP
Besties Zelda The Princess 3

Nartut 7-9 kk
Mimi Chill’s Red Riding Hood 1/KP, PN1-pentu BIS-pentu
Softouch Girl Next Door 2/KP
Avantina Arctic Elsa 3
Mimi Chill’s Arrivederci Roma 4
Mimi Chill’s Bubbles
Mimi Chill’s Twilight

UROKSET

Junioriluokka
Wolf Tone Virgo ERI/1 SA BIS-juniori
Play A While What A Wonderful World ERI/2 SA
Bona Diva Touch Of Class ERI/3
Giobaldi Alexander McQueen ERI/4
Brookway While In Wonderland ERI
C’mere Smiley Smile ERI
Encautom’s One Edge More ERI
Hamlet ERI
Ipanema The Tribute ERI
Mimi Chill’s Mexican Sky ERI
Pikkuliisan Sydän Villi Vallaton ERI
Mimi Chill’s Maradona EH
Moonlake Migrant EH

Nuortenluokka
Sandbay Starman ERI/1 SA VSP-nuori
Siprex Pascal ERI/2 SA
Happy-Evening Dew ERI/3
Primada Superman From The Stars ERI/4
C’mere Rebel Yell ERI
Gaselle’s Fellini ERI
Mistyq Disciple Of The Sun ERI
Mistyq Dreamsaurus ERI
Mistyq dazzledragon EH

Avoinluokka
Burnt Sienna Calico Rocks ERI/1 SA PU2 SERT BIS-avoin
C’mere Pigs Might Fly ERI/2 SA PU4 VA-SERT
Encautom’s Brilliant Diamond ERI/3 SA
Encautom’s What A Feeling ERI/4 SA
Dyanitos Blixten ERI
Encautom’s Dextrous Topaz ERI
Encautom’s Do You Feel It ERI
Magtaf Flagship Flanagan ERI
Mimi Chill’s Dark Diamond ERI
Mimi Chill’s Panther’s Daydream ERI
Nyanssin Diamond In The Rough ERI
Per-Mobile Pink Floyd ERI
Sagramour Pagliaccio ERI
Siprex Norton ERI
Sobresalto Quann Staje C’me-re ERI
Specially Precious Force Majeure ERI
Tiger’s Chaos Epic Experience ERI
Dyanitos Crumelur EH
Just Nosy Cloudywing EH
Magtaf Cuba Gooding EH
Mimi Chill’s Empire Of The Sun EH
Mimi Chill’s Written In The Stars EH
Twyborn Imperial EH

Käyttöluokka
Just Nosy Sandstorm ERI/1 SA BIS-käyttöluokka

Valioluokka
C’mere Oz The Great ERI/1 SA PU1 VSP-valio VSP
Whiptails Coffee Tea Or Me ERI/2 SA
Rivarco Teller Of Tales ERI/3 SA
Play A While Mora Marknad ERI/4 SA
Sagramour Moonshine Endeavor ERI
Brookway Academy Choice ERI
Brookway Custom Made Aston ERI
C’mere Jöröjukka ERI
C’mere Oh My ERI
Encautom’s Feeling Good ERI
Encautom’s Poseidon From Ocean ERI
Hookoplan Hélder Postiga ERI
Pendahr Fred Perry ERI
Scheik’s Flaming Arrow ERI
Siprex Nils ERI
Snow Hill Full Sail ERI
Softouch Diamond Dust ERI
Whiptails Gilbert Gold ERI

Veteraaniluokka
Whiptails Painted Paragon ERI/1 SA PU3 BIS-veteraani
Softouch Wild Hawk ERI/2 SA
Fanfare’s Too Cool To Care ERI/3
Whiptails Salt’n Pepper ERI/4
Pipsqueak Onnenlantti ERI
Twyborn Philadelphia ERI
Woodbrooks Private Dancer ERI

NARTUT

Junioriluokka
Kupleto Ava ERI/1 SA VSP-juniori
Woodbrooks Who Made Who ERI/2 SA
C’mere Surprise Surprise ERI/3 SA
Encautom’s More More More ERI/4
Brookway Wearing Wang ERI
Encautom’s Good Day For It ERI
Mimi Chill’s Mon Ami ERI
Besties May Day EH
Encautom’s Lady Be Good EH

Nuortenluokka
Sagramour Graceful Henrietta ERI/1 SA BIS-nuori
Whiptails Daring To Dream ERI/2 SA
Sandbay Shining Star ERI/3 SA
Softouch Ebony Eyes ERI/4 SA
Gaselle’s Fontana ERI
Sagramous Groovy Shiraz ERI

Avoinluokka
C’mere Please Please Please ERI/1 SA PN2 SERT → Fi Mva VSP-avoin
C’mere Qukkuluuruu ERI/2 SA PN4 VA-SERT
Librium’s Remarkable Jazz ERI/3 SA
Sobresalto Rosina’n Wolf Tone ERI/4 SA
Besties Stormskärs Maja ERI/SA
Courtborne Renee Dwyer ERI/SA
Just Nosy Double Cream ERI/SA
Besties English Breakfast ERI
C’mere Manhattan ERI
C’mere Okay Okay ERI
C’mon Angels Face ERI
Encautom’s Girl’s Best Friend ERI
Encautom’s Sparkling Saphire ERI
Just Nosy Firefly ERI
Magtaf Jamaican Portrait ERI
Mimi Chill’s American Beauty ERI
Mimi Chill’s Beauty In Black ERI
Mimi Chill’s Hetken Tie On Kevyt ERI
Mimi Chill’s Vanilla Sky ERI
Softouch Diamond And Pearls ERI
Tiger’s Chaos Catch As Catch Can ERI
Mistyq Chirpybird EH
Mimi Chill’s Princess Of China EH
Just Nosy Skipper EH
Scheik’s Goodnight Kiss EH
Vi’waun Neela EH
C’mon As You Like It H

Käyttöluokka
Woodbrooks C’mon AC/DC ERI/1 SA VSP-käyttöluokka
Tiger’s Chaos No News Is Good News ERI/2 SA

Valioluokka
Sporting Fields Jamaican Me Crazy ERI/1 SA PN 1 BIS-valio BIS
Wolf Tone Mirabelle ERI/2 SA PN3
Softouch Hazelnut ERI/3 SA
C’mere Milwaukee ERI/4 SA
C’mere Quperkeikka ERI/SA
Magtaf May In Martinique ERI/SA
Adagio Blue Hour ERI/SA
C’mere La Boheme ERI/SA
Goodmorningsunshine ERI/SA
Ikimba Arctic Bora ERI/SA
Jagodas Gingembre ERI/SA
Scheik’s English Rose ERI/SA
C’mere Perfect With Rosé EH

Veteraaniluokka
Pipsqueak Lovely Whipster ERI/1 SA VSP-veteraani
Whiptails Painted Polenta ERI/2 SA
Chosen Tricks Feeling High ERI/3 SA
Pipsqueak Niiskuneiti ERI/4 SA
Bonnywapit Clarissa ERI
Encautom’s Sweet Sugar ERI
Hookoplan Harmattan ERI
My Camelot RN Passion ERI
Pipsqueak Gingernut ERI
Taraly Black Panther ERI
Tiger’s Chaos This Is E’nuff ERI
Besties Jäätelökesä EH

JÄLKELÄISLUOKKA

Pipsqueak Lovely Whipster 1/KP BIS-jälkeläisluokka
Twyborn Philadelphia 2/kp

KASVATTAJALUOKKA

C’mere 1/KP
loput tulokset puuttuvat

OPEN SHOW 19.6.2016

Knut Blütecher, Norja – pennut ja urokset
Ales Novak, Slovenia – nartut
BIS C'mere Oz The Great, VSP Sagramour Graceful Henrietta

BIS C’mere Oz The Great, VSP Sagramour Graceful Henrietta

PENNUT

Urokset 4-6 kk
Softouch Guess Who 1/KP VSP 6-9 kk pentu
Avantina Arctic Olaf 2

Nartut 4-6 kk
C’mere Teachers Pet 1/KP BIS 4-6 kk pentu BIS2-pentu

Nartut 6-9 kk
Softouch Girl Next Door 1/KP BIS 6-9 kk pentu BIS1-pentu
Besties Zelda The Princess 2/KP
Avantina Arctic Elsa 3/KP
Mimi Chill’s Red Riding Hood 4
Mimi Chill’s Arrivederci Roma
Mimi Chills’ Bubbles

UROKSET

Kivespuutteiset
Brookway Who Framed Rober 1 BIS-kivespuutteinen
Dyanitos Bara Början 2
Mimi Chill’s Prince of Persian 3
Mistyq Chanson 4

Junioriluokka
Wolf Tone Virgo 1/KP BIS-juniori
Play A While What A Wonderful World 2/KP
Brookway While In Wonderland 3/KP
Mimi Chill’s Mexican Sky 4/KP
Brookway Wacky White Rabbit
Ipanema The Tribute
Mimi Chill’s Maradona
Pikkuliisan Sydän Villi Vallaton

Nuorten luokka
Siprex Pascal 1/KP VSP-nuori
C’mere Rebel Yell 2/KP
Sandbay Starman 3/KP
Mistyq Disciple Of The Sun 4
Happy Evening Dew
Mistyq Dazzledragon
Mistyq Dreamsaurus
Primada Superman From The Stars

Avoinluokka
C’mere Pigs Might Fly 1/kp PU4 BIS-avoin
Sobresalto Quann Staje C’me-Re 2/KP
C’mere Put Your Hands Up 3/KP
Siprex Norton 4
Just Nosy Cloudywing
Mimi Chill’s Dark Diamond
Mimi Chill’s Written In The Stars
Per-Mobile Pink Floyd
Sagramour Pagliaccio

Käyttöluokka
Pipsqueak Smokeonthewater 1/KP BIS-käyttöluokka
Magtaf Flagship Flanagan 2/KP
Besties Plusque Minusque 3

Valioluokka
C’mere Oz The Great 1/KP PU1 VSP-valioluokka BIS
Snow Hill Full Sail 2/KP PU2 BIS uroksen liikkeet
Play A While Mora Marknad 3/KP BIS uroksen pää ja ilme
Brookway Academy Choic 4/KP
Brookway Custom Made Aston KP
C’mere Oh My KP
Hookoplan Hélder Postiga KP
Scheik’s Flaming Arrow KP
Siprex Nils KP
Softouch Diamond Dust KP
Whiptails Coffee Tea Or Me KP
Whiptails Gilbert Gold KP

Senioriluokka
Whiptails Painted Paragon 1/KP PU3 BIS-seniori
Rivarco Teller Of Tales 2/KP
Fanfare’s Too Cool To Care 3/KP
Woodbrook’s Private Dancer 4/KP
C’mere Jöröjukka
Mimi Chill’s King Of My Castle

Veteraaniluokka
Whiptails Salt’n Pepper 1/KP BIS-veteraani
C’mere Huliwili 2/KP

NARTUT

Junioriluokka
Mimi Chill’s Mon Ami 1/KP VSP-juniori
C’mere Surprise Surprise 2/KP
Kupleto Ava 3
Brookway Wearing Wang 4

Nuorten luokka
Sagramour Graceful Henrietta 1/KP PN1 ROP-nuori VSP
Whiptails Daring To Dream 2/KP PN4
Sandbay Shining Star 3
Gaselle’s Fontana 4

Avoinluokka
C’mon Angels Face 1/KP PN3 VSP-avoin
Bonnywapit Flowerpower 2/KP
Just Nosy Double Cream 3/KP BIS -nartun pää ja ilme
Librium’s Remarkable Jazz 4
C’mere Qukkuluuruu
Courtborne Renee Dwyer
Just Nosy Firefly
Just Nosy Skipper
Magtaf Jamaican Portrait
Mimi Chill’s Ava Adorable
Mimi Chill’s Princess Of China
Mimi Chill’s Vanilla Sky
Mistyq Chirpybird
Sobresalto Rosina´N Wolf Tone
Softouch Diamonds And Pearls
Tiger’s Chaos Catch As Catch Can

Käyttöluokka
Tiger’s Chaos No News Is Good News 1/KP VSP-käyttöluokka
Mimi Chill’s Hetken Tie On Kevyt 2/KP
Mimi Chill’s Princess Ikimba 3
Vi’Waun Neela 4
C’mere Manhattan

Valioluokka
Sporting Fields Jamaican Me Crazy 1/KP PN2 BIS-valio
Softouch Hazelnut 2/KP
C’mere Quperkeikka 3/KP
Wolf Tone Mirabelle 4/KP
Adagio Blue Hour
C’mere La Boheme
C’mere Milwaukee
C’mere Perfect With Rosé
C’mere Please Please Please
Goodmorningsunshine
Magtaf May In Martinique

Senioriluokka
Hookoplan Harmattan 1/KP VSP-seniori
Pipsqueak Onnenkoru 2/KP
Bonnywapit Clarissa 3
My Camelot RN Passion 4
Encautom’s Christmas Gift
Pipsqueak Niiskuneiti
Tiger’s Chaos This Is E’Nuff

Veteraaniluokka
Chosen Tricks Feeling High 1/KP VSP-veteraani
Whiptails Milk´n Honey 2/KP
Pipsqueak Lovely Whipster 3/KP
Bonnywapit Alottaattitude 4
Besties Jäätelökesä
Misqyt Aamuyön Kuu
Pipsqueak Gingernut
Taraly Black Panther
Tiger’s Chaos Supadupa Shimma

KASVATTAJALUOKKA

C’mere 1/KP

JÄLKELÄISLUOKKA

Pipsqueak Lovely Whipster 1/KP
Adagio Blue Hour 2