KASVATTAJAT

Sivua päivitetty: 24.5.2022

Tällä sivulla on niiden Whippet-Harrastajat ry:n jäsenkasvattajien tiedot, jotka ovat halunneet julkaista yhteystietonsa. Kasvattajien katuosoitetta ei julkaista ilman erillistä pyyntöä.

YHTEYSTIETOJEN PÄIVITTÄMINEN

Yhteystietojen muutokset ja lisäykset voi ilmoittaa ylläpitoon yhteydenottolomakkeella.
A

 

APACHE NATION’S
Janne Lehtikangas, Kärkölä
040 729 0659, janne.lehtikangas@gmail.com

APPLE GARDEN’S
Hanna Kytömäki, Sastamala
050 5253 090, kennel.applegardens@gmail.com
AVANTINA
Sari Mäkiö, Paimio
040 768 7790, sari.makio@gmail.com
AVENINA’S
Nina Lehtinen, Sastamala
0504096656, aveninas@gmail.com
B
BELLTOWN
Nina Viskari, Vantaa
050 542 2857, belltownwhippets@gmail.com
BESTIES
Mari Kääriäinen, Kellokoski (Tuusula)
040 753 1779, bestieskennel@gmail.com
BISWHIP’S
Satu Latva-Kyyny, Harja
040 506 6444
BLACKBITCH´S
Anne Oljemark, Tähtelä
040 533 0260, anne.oljemark@gmail.com
BONNYWAPIT
Gustafsson Johanna, Muurla (Salo)
0400 528 867, bonnywapit@gmail.com
BRICKMOOR
Eija Lähdesmäki, Orismala
0500 565 511, ruksi@lusmu.fi
BROOKWAY
Jutta Parkkonen, Pirkkala
050 308 8471, jutta.parkkonen@gmail.com
C
CASTAMERE
Sanna Norhio-Hanski, Lohja
050 573 0331, sanna.norhio@gmail.com
ÇA VA
Manteli Mandell, Espoo
040 589 8927, tina.mandell@gmail.com
CARWENHAM
Anna Varila, Mäntsälä
044 3636510, anna.varila@netti.fi
CHEF’S CHOICE
Natalie Lakso, Pedersöre
0407799596, chefschoicewhippets@gmail.com
CHOCO LOCO’S
Nora Peltonen, Raisio
0449963129, peltonen.nora@gmail.com
CHOSEN TRICKS
Sanna Koski, Espoo
050 351 9061, chosentricks@gmail.com

CIELO NOCTURNO
Marja & Esa Sivusalo, Velaatta (Tampere)
045 256 4920 / 045 236 0058, cielonocturnowhippet@gmail.com

C’MERE
Kirsi Mannila, Vantaa
050 358 6637, cmere@kolumbus.fi

Pia Mannila, Vantaa
0400 357 722, cmere@kolumbus.fi

D
DEADLIEST CATCH’S
Miska-Alexander Argillander, Julkujärvi
050 5446277, m_argillander@hotmail.com
DINACON
Marjo Rantanen, Lievestuore (Laukaa)
040 412 5973, dinacon.whippets@gmail.com
DYANITOS
Inga-Lill Sjöman-Rönn, Helsingby
0400 305 382, dyanitos@netikka.fi
E
ENCAUTOM’S
Melina Forssell, Pornainen
0500 73 66 52, melina.forssell@kolumbus.fi
EPIC DREAM’S
Essi Ruokoniemi, Lappeenranta
050 5667913, essi.ruokoniemi@gmail.com
F
FAST PACK’S
Sari Lehtinen, Tampere
sari@fast-packs.net
FREDS POEM
Katariina Rauko, Espoo
0400 816 692, fredspoem@gmail.com

Kari Eklund, Espoo
040 124 1424, fredspoem@gmail.com

G
GASELLE’S
Irina Aho, Hautjärvi
050 347 1171, kennelgaselles@gmail.com
H
HIGH CALIBER
Tuomas Tuomi, Nuppulinna
tuomas.tuomi@gmail.com, 040 7535701

I
IKIMBA
Marianne Gellin, Karkkila
040 571 1090, marianne.gellin@gmail.com
INDIAN HILL’S
Noora ja Mikko Säe, Riihimäki
040 844 7203/0400 446 085,
whippets.indianhills@gmail.com

INTERSUM
Tilda Koskinen, Espoo

J
JEWGENISTAJAN
Anne Saastamoinen, Oravikoski
040 841 7886, koodinimihidas@gmail.com
K
KIITURIN
Tarja Seppänen, Vihtijärvi
040 742 0538, seppanen.tarja@gmail.com
L
LEKURIN
Hanna Virtanen, Pieksämäki
050 562 1636, hanna.virtanen@fimnet.fi

LEPAKKOVINTIN
Kati Suominen, Kirkkonummi
044 337 4010, kati.suominen@helsinki.fi

M
MANDEVILLE
Leila Kärkäs, Mietoinen
045 674 0450, leila.karkas@mandeville.fi
MARFIDAL
Leena Glans, Laukkoski
041 539 8001, leena.glans@luukku.com

Oona Glans, Helsinki
044 520 0699, oona.glans@gmail.com

MASARANDA
Markku Mannila, Järvenpää
050 358 6637
MAXWIN
Antti Ruotsalo, Helsinki
040 556 6021, antti.ruotsalo@pp.inet.fi
MEI DAN
Nada Sandberg, Förby
040 727 7922, nada.sandberg@gmail.com
MILFARO’S
Anna Kervola, Kinkomaa
044 556 6781, annalavikainen@hotmail.com
MIMI CHILL’S
Anna Reponen, Imatra
050 533 9022, anna@whippetit.com

Emmi Reinikainen, Imatra
040 762 3119, emmi@whippetit.com

MISTYQ
Jenni Ranki, Vantaa
044 277 1725, jenni.ranki@helsinki.fi
MIYESSA
Anu Prinkkilä, Klaukkala
anu.prinkkila@gmail.com

MY WILD
Johanna Jäntti & Johanna Kakko, Humppila
040 569 6088 tai 050 349 2187, kennelmywild@gmail.com

N
NEBTUNUKSEN
Mirja Luostarinen, Imatra
045 272 4660, nebtunuksen@luukku.com
NENATNAK
Marianne ja Timo Kantanen, Kokkola
040 705 3990, marianne@nenatnak.net
NURKKANIITYN
Marita Kauppinen, Kiuruvesi
040 758 6799, kauppinenmarita@gmail.com
NYANSSIN
Nina Heinäaho, Keuruu
040 522 9976, nyanssin@gmail.com
O
OOKKONÄÄ
Satu Karjalainen, Oulu
0443789957
P
PALETIN
Leena Hursti, Tampere
050 338 2029, leenahursti@gmail.com
PIKKU KILPURIN
Susanna Pitkäaho, Tampere
susanna.pitkaaho@gmail.com
PIKKULIISAN
Jaanaliisa Halonen, Heinola
040 717 3173
PLAUDITE
Pirjo Jutila, Tervajoki
0400 935 921, plaudite@netikka.fi
PRIMADA
Anne Naukkarinen, Vehniä
050 548 5489, annem.naukkarinen@gmail.com
PUHURIN
Leena Lauriala, Kirkkonummi
045 130 7324, lea.lauriala@luukku.com
R
REFINED
Kati Rasku, Kannus
040 572 9708, kati.refined@gmail.com
RUNNING RAIDERS
Pasi Lehtinen, Salo
kennelrunningraiders@gmail.com
S
SAGRAMOUR
Marina Aaltio, Evitskog
040 166 2278, marina.aaltio@gmail.com

Jenny Savander, Hounslow UK
sagramour.whippets@gmail.com

SILENTKAZE
Salla Hukari, Tampere
salla.hukari@gmail.com, 040 767 2821

SILKKI-SAARAN
Essi Suutari, Hämeennlinna
essi.ansaharju@gmail.com, 040 833 0013

SOFTOUCH
Pirjo Muhonen, Espoo
040 570 4473, pirjo.muhonen@netti.fi
SOFTRACK
Sari Tapaninaho, Tampere
050 313 8069, softrack17@gmail.com
SOPISCO
Jaana Porkka, 04130 Sipoo
040 573 3869, jaana.porkka@saunalahti.fi

SWIFT DIAMONDS
Johanna Rintala, Järvenpää
040 6839398, swiftdiamondwhippets@gmail.com

SÖKÖVINTIN
Marjaana Siltanen, Numminen
045 148 5010, marjaana.siltanen@saunalahti.fi
T
TARUMETSÄN
Taru Uuttu, Lempäälä
040 827 0373, taru.uuttu@gmail.com
TIGER’S CHAOS
Sanna Wåg, Honkaranta (Kiuruvesi)
050 566 1994, sanna@tigerschaos.com
TUULIKELLON
Janne & Tiina Tuominen, Kellokoski (Tuusula)
044 077 9260, 044 345 7268, tuulikellon.kennel@kolumbus.fi
W
WHIPLANDIAN
Suvi Halonen, Vantaa
050 309 7881, suviii89@gmail.com

Lotta Savolainen, Jyväskylä
044 527 7688, loddy82@gmail.com

WHIPSTRIPE
Mia Kalliosaari, Jepua
044 992 8983, whipstripe@gmail.com

WIPINON
Minttu Kivinen, Otalampi (Vihti)
041 547 2077, minttu.kivinen@gmail.com
WOODBROOK’S
Unto Timonen & Sampo Miettinen, Hyvinkää
019 434 137, 0400 706 625, yushi@saunalahti.fi
Z