Team Race 2021 tulokset

Team Race – tulokset:

1. Keski-Suomen Vinttikoirakerho K-SVKK 41p
2. Pirkanmaan Vinttikoirakerho PVK 1-Joukkue 39p
3. Pirkanmaan Vinttikoirakerho PVK 2-Joukkue 32p
4. Salpausselän Vinttikoirakerho SSVK 31p
5. Luhtilaukkaajat LL 31p
6. Helsingin Vinttikoirakerho HVK 1-Joukkue 25p Lohdutusfinaali:
7. Turun Vinttikoirakerho TVK 36p
8. Helsingin Vinttikoirakerho HVK 2-Joukkue 28p

Etanamestaruus:

1. KIITURIN WR-RICKY MARTIN 19,29
2. BLACKBITCH’S COSMIC GIRL 19,43
3. SOFTRACK HYPERTWIST 19,49
4. BESTIES DEMOTHI 19,62
5. BESTIES FEMME FATALE 19,64
6. BRYAN OF GOLDENBLUE 19,95
7. PIKKULIISAN SYDÄNYSTÄVÄ 20,04
8. RAPPFOTEN’S LAST UNICORN 20,23
9. BONNYWAPIT FEEFIFOFUM 20,60
10. C’MERE U FORGET NOT 21,12

Veteraanimestaruus:

1. APACHE NATION’S A LOTASPIRIT 17,92
2. MAXWIN JOLIE 18,26
3. MAXWIN JAMBO 18,38
4. MAXWIN JACKPOT 18,58
5. MAXWIN JEDI 18,75
6. PALETIN CUPCAKE 19,25
7. OF STREAMLINE KNICKERBOCKERS 19,53
8. OF STREAMLINE KINETIC ART 19,63
9. KIITURIN RE-AMAZING GRACE 19,80

Veteraanimestaruus YK:

1. NOPURIN SNOOP DOGG 18,00
2. NOPURIN JACK SPARROW 18,40
3. SHANNON DOWN KISSED BY FIRE 18,46
4. NOPURIN MERYL STREEP 18,48
5. MAXWIN INVICTUS 18,54
6. NOPURIN SYLVESTER STALLONE 19,06
7. BESTIES UPPER CLASS 20,45

Team Race, Veteraani- ja Etanamestaruus 2018 tulokset

TEAM RACE 2018

  1. W-H 1: My Wild Funky Fellow, om. Johanna Jäntti / Nopurin Snoop Dogg, om. Anne Jokisalo / Shannon Down Sapphire Isles, om. Sari Salminen ja Anne Jokisalo / Apache Nation’s A Bundleofjoy, om. Heli Koskinen
  1. W-H 2: Nopurin Meryl Streep, om. Sari Salminen / Maxwin Jambo, om. Anne Saastamoinen ja Hannu Olkkonen / Apache Nation’s A Balloffire, om. Janne Lehtikangas ja Päivi Lehtikangas / Indian Hill’s Eagle, om. Merja Lautala ja Jorma Lautala
  1. TVK: Nopurin Tony Stark, om. Pauliina Suominen / Maxwin Kommando, om. Jaakko Stenroos / Chassienne D’or Toomie Trishel, om. Susanna Jokinen / Tuulikellon Energico, om. Riitta Suominen
  1. PVK: Shannon Down Kissed By Fire, om. Hanna-Mari Hartin / Indian Hill’s Aragon, om. Merja, Mikko ja Veera Lahti / Paletin Candyking, om. Johanna Kuoso ja Jari Rämö / Paletin Mörkö, om. Marie Enqvist
  1. K-SVK: Oochigea’s Q’for Azorg, om. Jari Forsstén / Indian Hill’s Gambler, om. Harri Koivula / Softrack Fast’n’slow, om. Riikka Linnala ja Jussi Linnala / Adventure Of The Noace, om. Riikka Linnala
  1. LL: Apache Nation’s A Hardnuttocrack, om. Maarit Parkkinen / Apache Nation’s A Lotaspirit, om. Sari Sormunen / Tuulikellon Effectico, om. Annemari Mustonen / Marakaya’s Love At First Sight, om. Noora Säe ja Mikko Säe
  1. Yhdistelmä: Mingan-River Du Tepee D’amour, om. Anne Oljemark ja Mikael Oljemark (K-SVK) / Tuulikellon Eco, om. Janne Tuominen (MOSH) / Apple Garden’s Heart’s Delight, om. Kati Soininen (MOSH) / Whiplandian Indiana Jones, Niko Karppanen (SSVH)
  1. SSVK: Of Streamline Goalie, om. Minna Larmi / Kiiturin WR-Ricky Martin, om. Kari Saksinen ja Saila Blomqvist / Effloresco’s Lillian, om. Tarja Seppänen / Gaselle’s Just A Hockeystar, om. Minna Larmi

 

 VETERAANIMESTARUUS 2018

  1. Weikotin JZ-Toini, 7v 5kk, narttu YK, om. Noora ja Mikko Säe, aika 18,44 s
  2. Lekurin Kundi, 6v 7kk, uros YK, om. Minna ja Janne Vekkeli, aika 18,51 s
  3. Maxwin Hooligan, 6v 10 kk, UROS YK, om. Paula ja Jaakko Stenroos, aika 18,54 s
  4. Hilton Du Pack De La Jet, 6v 9kk, narttu, om. Anne Jokisalo, aika 18,68 s
  5. Ankaa Speedy Star, 7v 6kk, narttu, om. Hanna Vuorinen ja Sami Kytömäki, aika 18,70 s
  6. Maxwin Hurricane, 6v 10 kk, uros, om. Riitta Suominen, aika 18,70 s
  7. Blackbitch’s Lord of the Rings, 6v 7kk, uros YK, om Julia Sahramäki ja Mikko Leppänen, aika 18,85 s
  8. Lekurin Kingi, 6v 7kk, uros YK, om. Harri ja Leevi Koivula, aika 18,87 s
  9. Paletin Soulman, 8v 8kk, uros, om. Merja ja Jorma Lautala, aika 19,10 s
  10. Brona v.d. Waterram, 8v 4kk, uros, om. Tuula Malvisalo ja Erkki Ruusunen, aika 19,12 s
  11. Jewgenistajan Hokkus-Pokkus, 7v 1kk, uros YK, om. Pia Näsi-Vimpari, aika 19,20 s
  12. Apple Garden’s Festina Lente, 6v 8kk, narttu, om. Hanne-Mari Hartin, aika 19,48 s
  13. Nyanssin Chivas Regal, 6v 3kk, uros, om. Janne Sepponen, aika 19,65 s
  14. Jewgenistajan Hulda Huoleton, 7v 1kk, narttu YK, om. Anna-Leena Lahti, aika 19,70 s
  15. Blackbitch’s Boogie Nights, 8v 1 kk, narttu, om. Anne Oljemark, aika 20,32 s
  16. Nyanssin Berberis, 8v 1 kk, uros, om. Tarja Luusua, aika 20,42 s
  17. Skyisthebest Seabiscuit, 6v 8kk, narttu, om. Susanna Jokinen, aika 20,49 s
  18. Whiplandian Wade Walker, 7v 10 kk, uros, om. Tiia Nikola, DISK

ETANAMESTARUUS 2018

  1. Nyanssin Fairy Princess, narttu, om. Hannele Ojala, Nina Heinäaho, aika 19,77 s
  2. Besties Honey Ryder, narttu, om. Jenna Tähtinen, Mari Kääriäinen, aika 19,80 s
  3. Jothryn Alluring Traits, uros YK, om. Anita Sandqvist, aika 19,91 s
  4. Mei Dan Remington, uros YK, om. Mari Lehtinen, aika 19,92 s
  5. Tiger’s Chaos Epic Win, uros YK, om. Virpi Onkamo, aika 19,99 s
  6. Pikkuliisan Sydän Ystävä, narttu, om. Emma Gammelgård, aika 20,13 s
  7. Encautom’s More of Me, uros, Taru Lumme, Juhani Tammi, aika 20,20 s
  8. Mistyq Disciple of the Sun, uros YK, om. Sanna Vahlberg ja Tiia-Tuulia Laakso, aika 20,34 s
  9. Crimdon Crimdon Sapphire, narttu, om. Sari Tapaninaho, aika 20,57 s
  10. Just Nosy Sandstorm, uros, om. Taru Jäppinen, aika 20,83 s
  11. Besties Plusque Minusque, uros YK, Jenna Tähtinen, aika 21,00 s
  12. Sopisco Ensihupi, uros, om. Janne Sepponen, aika 21,08 s
  13. Besties English Breakfast, narttu, om. Jenna Tähtinen, aika 21,43 s
  14. Zaraque’s Kismet Sensation At Miyessa, narttu, om. Anu Prinkkilä, aika 21,97 s