Näyttelyt 2019

Näyttelyt 2019

HUOM! Tämä ei ole virallinen näyttelykalenteri, joten virheitä voi olla. Tarkista siis esimerkiksi mahdolliset tuomarimuutokset näyttelyn virallisilta sivuilta, jos niitä ei ole huomattu tälle sivulle päivittää.

KV – kansainvälinen näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT ja kansainvälinen sertifikaatti CACIB
NORD – Nord-näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT ja pohjoismainen sertifikaatti NORD SERT
KR – kaikkien rotujen (kansallinen) näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
RN – ryhmänäyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
E – erikoisnäyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
Open Show/Tapahtuma – epävirallinen näyttely, EI jaeta sertifikaattia

2019

12.01.2019 Kajaani KV / Roberto Schill
20.01.2019 Turku KV / Robert Kotlár, Unkari

24.02.2019 Nurmes RN / Helin Tenson

02.03.2019 Joensuu KV / Jarmo Vuorinen
03.03.2019 Joensuu NORD / Kari Granaas Hansen, Norja
23.03.2019 Turku KV / George Kostopoulos, Kreikka
31.03.2019 Lahti KV / Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa

14.04.2019 Vaasa KV / Bertil Lundgren, Ruotsi
20.04.2019 Imatra NORD / Colin Ashmore, Iso-Britannia

01.05.2019 Lahti RN / Perttu Ståhlberg
04.05.2019 Tampere NORD / Henrik Skog, Ruotsi
05.05.2019 Tampere KV / Anja Gregoire, Belgia
05.05.2019 Pöytyä RN / Outi Piisi-Putta
11.05.2019 Helsinki KV / Tiina Taulos
11.05.2019 Pöytyä/Riihikoski RN / Anette Edlander, Ruotsi
12.05.2019 Iisalmi NORD / Tuula Plathan
18.05.2019 Mynämäki KR / Piotr Krol, Puola
19.05.2019 Rauma KR / Matti Tuominen
19.05.2019 Seinäjoki RN / Kimmo Mustonen
19.05.2019 Varkaus RN / Juha Putkonen
25.05.2019 Hamina NORD / Lotte Jörgensen, Tanska
30.05.2019 Kangasniemi KR /  Benny Blidh Von Schedvin, Ruotsi

08.-09.06.2019 Kaarina E, Whippet-Harrastajat ry:n Erikoisnäyttely ja Open Show / Nenne Runsten, Ruotsi (kennel Airescot) ja Tomasz Kuszyk, Puola (kennel Synergy)
08.06.2019 Alavus KR / Anneli Pukkila
08.06.2019 Rovaniemi KV / Csaba Zsolt Lokodi, Romania
15.06.2019 Jämsä KR / Paula Rekiranta
15.06.2019 Kuopio RN / Maija Mäkinen
15.06.2019 Turku RN / Rudi Brandt, Tanska
16.06.2019 Tampere RN / Pirjo Aaltonen
30.06.2019 Raasepori KR / Kimmo Mustonen

06.07.2019 Orivesi KR / Janiki Steinbock, Israel
06.07.2019 Tuusniemi RN / Markku Mähönen
07.07.2019 Tuusula NORD / Maria Teresa Durando Fassio, Italia
13.07.2019 Mikkeli KR / Unto Timonen
13.07.2019 Oulu NORD / Teija Urpelainen
14.07.2019 Oulu KV / György Tesics, Unkari
20.07.2019 Helsinki RY, Kartano Weekend / Dominik Rudolph, Saksa
20.07.2019 Kemi KR / Paula Heikkinen-Lehkonen
21.07.2019 Hyvinkää KR / Astrid Lundava, Viro
21.07.2019 Kalajoki KV / Outi Piisi-Putta
27.07.2019 Pori KV / Tanya Ahlman-Stockmari
28.07.2019 Espoo KR / Jussi Liimatainen

03.08.2019 Kuopio KV / Massimiliano Mannucci, Italia
11.08.2019 Raisio KR / Jarmo Vuorinen
10.08.2019 Kotka KV / Arne Foss, Norja
17.08.2019 Kouvola KR / Boris Spoljaric, Kroatia
17.08.2019 Kajaani RN
17.08.2019 Kauhava RN
18.08.2019 Heinola KR / Sofie Krigholm, Ruotsi
24.08.2019 Pöytyä RN / Tim Finney, Irlanti
25.08.2019 Harjavalta RN / Elina Haapaniemi
31.08.2019 Riihimäki NORD / Irina Poletaeva

01.09.2019 Riihimäki KV / Jetta Tschokkinen
07.09.2019 Charity Open Show, Vantaa / Mr Kevin Rees, UK (kennel Kierpark) ja Mike Caple, UK (Morsefield)
08.09.2019 Vantaa NORD
07.09.2019 Siikajoki RN / Unto Timonen
15.09.2019 Porvoo KR / Charlotte Höier, Tanska
15.09.2019 Muurame RN / George Kostopoulos, Kreikka
21.09.2019 Ylöjärvi RN / Unto Timonen
29.09.2019 Eckerö KV / Grzegorz Weron, Poland

06.10.2019 Hämeenlinna RN
27.10.2019 Seinäjoki KV

09.11.2019 Jyväskylä NORD
10.11.2019 Jyväskylä KV

07.12.2019 Helsinki NORD / Mark Wibier, Alankomaat
08.12.2019 Helsinki KV / Saija Juutilainen