HUOM! Tämä ei ole virallinen näyttelykalenteri, joten virheitä voi olla. Tarkista siis esimerkiksi mahdolliset tuomarimuutokset näyttelyn virallisilta sivuilta, jos niitä ei ole huomattu tälle sivulle päivittää.

KV – kansainvälinen näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT ja kansainvälinen sertifikaatti CACIB
NORD – Nord-näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT ja pohjoismainen sertifikaatti NORD SERT
KR – kaikkien rotujen (kansallinen) näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
RN – ryhmänäyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
E – erikoisnäyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
Open Show/Tapahtuma – epävirallinen näyttely, EI jaeta sertifikaattia

2019

12.01.2019 Kajaani KV / Roberto Schill
20.01.2019 Turku KV / Robert Kotlár, Unkari

24.02.2019 Nurmes RN / Helin Tenson

02.03.2019 Joensuu KV / Jarmo Vuorinen
03.03.2019 Joensuu NORD / Kari Granaas Hansen, Norja
23.03.2019 Turku KV / George Kostopoulos, Kreikka
31.03.2019 Lahti KV / Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa

14.04.2019 Vaasa KV / Bertil Lundgren, Ruotsi
20.04.2019 Imatra NORD / Colin Ashmore, Iso-Britannia

01.05.2019 Lahti RN / Perttu Ståhlberg
04.05.2019 Tampere NORD / Henrik Skog, Ruotsi
05.05.2019 Tampere KV / Anja Gregoire, Belgia
05.05.2019 Pöytyä RN / Outi Piisi-Putta
11.05.2019 Helsinki KV / Tiina Taulos
11.05.2019 Pöytyä/Riihikoski RN / Anette Edlander, Ruotsi
12.05.2019 Iisalmi NORD / Tuula Plathan
18.05.2019 Mynämäki KR / Piotr Krol, Puola
19.05.2019 Rauma KR / Matti Tuominen
19.05.2019 Seinäjoki RN / Kimmo Mustonen
19.05.2019 Varkaus RN / Juha Putkonen
25.05.2019 Hamina NORD / Lotte Jörgensen, Tanska
30.05.2019 Kangasniemi KR /  Benny Blidh Von Schedvin, Ruotsi

08.-09.06.2019 Kaarina E, Whippet-Harrastajat ry:n Erikoisnäyttely ja Open Show / Nenne Runsten, Ruotsi (kennel Airescot) ja Tomasz Kuszyk, Puola (kennel Synergy)
08.06.2019 Alavus KR / Anneli Pukkila
08.06.2019 Rovaniemi KV / Csaba Zsolt Lokodi, Romania
15.06.2019 Jämsä KR / Paula Rekiranta
15.06.2019 Kuopio RN / Maija Mäkinen
15.06.2019 Turku RN / Rudi Brandt, Tanska
16.06.2019 Tampere RN / Pirjo Aaltonen
30.06.2019 Raasepori KR / Kimmo Mustonen

06.07.2019 Orivesi KR / Janiki Steinbock, Israel
06.07.2019 Tuusniemi RN / Markku Mähönen
07.07.2019 Tuusula NORD / Maria Teresa Durando Fassio, Italia
13.07.2019 Mikkeli KR / Unto Timonen
13.07.2019 Oulu NORD / Teija Urpelainen
14.07.2019 Oulu KV / György Tesics, Unkari
20.07.2019 Helsinki RY, Kartano Weekend / Dominik Rudolph, Saksa
20.07.2019 Kemi KR / Paula Heikkinen-Lehkonen
21.07.2019 Hyvinkää KR / Astrid Lundava, Viro
21.07.2019 Kalajoki KV / Outi Piisi-Putta
27.07.2019 Pori KV / Tanya Ahlman-Stockmari
28.07.2019 Espoo KR / Jussi Liimatainen

03.08.2019 Kuopio KV / Massimiliano Mannucci, Italia
11.08.2019 Raisio KR / Jarmo Vuorinen
10.08.2019 Kotka KV / Arne Foss, Norja
17.08.2019 Kouvola KR / Boris Spoljaric, Kroatia
17.08.2019 Kajaani RN
17.08.2019 Kauhava RN
18.08.2019 Heinola KR / Sofie Krigholm, Ruotsi
24.08.2019 Pöytyä RN / Tim Finney, Irlanti
25.08.2019 Harjavalta RN / Elina Haapaniemi
31.08.2019 Riihimäki NORD / Irina Poletaeva

01.09.2019 Riihimäki KV / Jetta Tschokkinen
07.09.2019 Charity Open Show, Vantaa / Mr Kevin Rees, UK (kennel Kierpark) ja Mike Caple, UK (Morsefield)
08.09.2019 Vantaa NORD
07.09.2019 Siikajoki RN / Unto Timonen
15.09.2019 Porvoo KR / Charlotte Höier, Tanska
15.09.2019 Muurame RN / George Kostopoulos, Kreikka
21.09.2019 Ylöjärvi RN / Unto Timonen
29.09.2019 Eckerö KV / Grzegorz Weron, Poland

06.10.2019 Hämeenlinna RN
27.10.2019 Seinäjoki KV

09.11.2019 Jyväskylä NORD
10.11.2019 Jyväskylä KV

07.12.2019 Helsinki NORD / Mark Wibier, Alankomaat
08.12.2019 Helsinki KV / Saija Juutilainen