HUOM! Tämä ei ole virallinen näyttelykalenteri, joten virheitä voi olla. Tarkista siis esimerkiksi mahdolliset tuomarimuutokset näyttelyn virallisilta sivuilta, jos niitä ei ole huomattu tälle sivulle päivittää.

KV – kansainvälinen näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT ja kansainvälinen sertifikaatti CACIB
NORD – Nord-näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT ja pohjoismainen sertifikaatti NORD SERT
KR – kaikkien rotujen (kansallinen) näyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
RN – ryhmänäyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
E – erikoisnäyttely, näyttelyssä jaetaan sertifikaatti SERT
Open Show/Tapahtuma – epävirallinen näyttely, EI jaeta sertifikaattia

2020

 

11.01.2020 Kajaani KV / Juha Putkonen
25.01.2020 Turku KV / Simon Tien Hansen, Norja

22.02.2020 Tornio RN / Helin Tenson

29.03.2020 Lahti KV / Jason Hoke, USA

11.04.2020 Imatra KR / Peter Berchtold, Itävalta
12.04.2020 Imatra KR / Ricky Lochs-Romans, Alankomaat
19.04.2020 Vaasa KV / Lynda Matthews, Ireland

01.05.2020 Lahti RN / Jenna Leino
02.05.2020 Tampere NORD / Jarmo Vuorinen
03.05.2020 Tampere KV / Gerda Halff-Van Boven, Netherlands
09.05.2020 Oulu NORD / Nina Janger

16.05.2020 Helsinki KV / Tom Johnston, United Kingdom
17.05.2020 Rauma KR / Shaun Watson, Kypros
21.05.2020 Mikkeli RN / Marianne Holm
23.05.2020 Hyvinkää NORD / Birte Scheel, Tanska
23.05.2020 Maalahti RN / Agneta Doverholt, Ruotsi
23.05.2020 Äänekoski RN / Hannele Jokisilta
23.05.2020 Kontiolahti KV /  Collette Muldoon, Irlanti
24.05.2020 Kontiolahti NORD / Kimmo Mustonen
30.05.2020 Hamina KV / Laura Cox, Irlanti
31.05.2020 Mänttä-Vilppula RN / Tarmo Viirtelä

06.06.2020 Alavus KR / Jenna Leino
13.06.2020 Kotka KR / Nina Janger
13.06.2020 Whippet-Harrastajat ry Erikoisnäyttely, Kaarina / Russell Sykes, GB (kennel Veredon) pennut ja urokset – Randi Juliussen, Norja (kennel Villwhip) nartut
14.06.2020 Whippet-Harrastajat ry Open Show, Kaarina / Randi Juliussen, Norja (kennel Villwhip), pennut ja urokset, Russell Sykes, GB (kennel Veredon) nartut
14.06.2020 Pöytyä KR / Markku Kipinä
14.06.2020 Lieksa RN / Jouko Leiviskä
27.06.2020 Pieksämäki KR / Teija Urpelainen
28.06.2020 Rovaniemi NORD / Kimmo Mustonen
28.06.2020 Raasepori KR / Tanya Ahlman-Stockmari

04.07.2020 Tuusniemi RN / Jose Homem De Mello, Portugal
05.07.2020 Forssa KR / Kimmo Mustonen
04.07.2020 Oulu KV / Hans Almgren, Ruotsi
10.07.2020 Kalajoki RN / Laurent Heinesche, Luxemburg
11.07.2020 Mynämäki RN / Roberto Posa, Sveitsi
12.07.2020 Saarijärvi KR / Jasna Matejcic, Kroatia
11.07.2020 Kalajoki KV / Attila Czeglédi, Unkari
18.07.2020 Mäntsälä KR / Jens Myrman, Ruotsi
19.07.2020 Helsinki KR / Jenna Leino
25.07.2020 Mikkeli KR / Goran Gladic
25.07.2020 Kemi KV / Sean Delmar, Irlanti
25.07.2020 Helsinki RN / Clare Boggia, Iso-Britannia

01.08.2020 Helsinki ER / Raymond Yurick, Kanada (kennel Brushwood)
02.08.2020 Pori KV / Leila Kärkäs
07.08.2020 Kuopio KR / Christian Vantu, Romania
08.08.2020 Kuopio NORD / Maija Lehtonen
09.08.2020 Kuopio KV / Svend Lövenkjaer, Tanska
15.08.2020 Kajaani RN
16.08.2020 Raisio KR
16.08.2020 Valkeakoski KR / Charlotte Laning Vrethammar, Ruotsi
22.08.2020 Kouvola KR / Kitty Sjong, Tanska
23.08.2020 Harjavalta RN /
23.08.2020 Heinola KR / László Erdos, Unkari
29.08.2020 Riihimäki KV
30.08.2020 Helsinki KR / Teija Salmi-Aalto

12.09.2020 Oulu RN
13.09.2020 Muurame RN
13.09.2020 Porvoo KR
27.09.2020 Eckerö KV

03.10.2020 Hämeenlinna RN
04.10.2020 Hämeenlinna RN
25.10.2020 Seinäjoki KV

07.11.2020 Jyväskylä NORD
08.11.2020 Jyväskylä KV

05.12.2020 Helsinki NORD
06.12.2020 Helsinki KV