14.1.2017 Kajaani KV / Tapio Eerola

21.1.2017 Turku KV / Ingela Kyrklund, Ruotsi

11.2.2017 Whippet-Tapahtuma (epävirallinen näyttely), Vantaa / Tamara Howart, Ranska (Taraly)

26.3.2017 Lahti KV / John R. Boozer, USA

9.4.2017 Vaasa KV / György Tesics, Unkari

16.4.2017 Lappeenranta KV / Attila Czeglédi, Unkari

7.5.2017 Tampere KV / Vlastislav Vojtek, Slovakia (tuomarimuutos)

13.5.2017 Varkaus KR / Jo Schepers, Alankomaat

20.5.2017 Helsinki KV / Paula Rekiranta

21.5.2017 Hamina KV / Sofie Krigholm, Ruotsi

28.05.2017 Harjavalta RN / Antoan Hlebarov, Bulgaria

28.5.2017 Rauma KR / Glenda Goller, Australia

10.6.2017 Alavus KR / Jussi Liimatainen

17.6.201 Whippet-Harrastajat ry:n Erikoisnäyttely / The Finnish Whippet Club National Speciality Show, Tammela

Palkintotuomarit / Judges:

Espen Engh, Norja (kennel Jet’s) – Kaikki pennut, urokset, ROP pentu, kasvattajaluokka, ROP. / All puppies, males, BOB puppy, breeders class, BOB.

Arnaldo Cotugno, Italia (kennel Sobresalto) – Nartut, ROP veteraani, jälkeläisluokka /  Bitches, BOB veteran, progeny class.

18.6.2017 Whippet-Harrastajat ry:n Open Show (epävirallinen näyttely) / The Finnish Whippet Club Open Show (no CAC), Tammela

Palkintotuomarit / Judges:

Arnaldo Cotugno, Italia (kennel Sobresalto) – kaikki pennut, urokset, ROP pentu, kasvattajaluokka, ROP. / All puppies, males, BOB puppy, breeders class, BOB.

Espen Engh, Norja (kennel Jet’s) – Nartut, ROP veteraani, jälkeläisluokka / Bitches, BOB veteran, progeny class.

17.6.2017 Kotka KV / Colm Hastings, Irlanti

18.6.2017 Pöytyä KR / Matti Luoso

24.6.2017 Rovaniemi KV / Göran Bodegård, Ruotsi

1.7.2017 Riihimäki KV / Rui Oliveira, Portugali

1.7.2017 Kouvola RN / Jan Pain, Iso-Britannia

1.7.2017 Tuusniemi RN / Jose Homem De Mello, Portugali

2.7.2017 Tuusula KR / Harry Tast

8.7.2017 Mikkeli KR / Inga Siil, Viro

9.7.2017 Ylivieska KV / Savvas Hadjisavvas, Cyprus

9.7.2017 Karjaa KR / Maija Lehtonen

15.7.2016 Helsinki RN / Ann Beckett-Bradshaw, Iso-Britannia

15.7.2017 Oulu KV / Catarina O. De Castro, Portugali

16.7.2017 Oulu KV / Johan Wulteputte, Belgia

16.7.2017 Hyvinkää KR / Unto Timonen

22.7.2017 Saarijärvi KR / Martha Heine, Saksa

23.7.2017 Kemi KV / Ligita Zake, Latvia

29.7.2017 Pori KV / Unto Timonen

29.7.2017 Kajaani RN / Matti Luoso

30.7.2017 Vantaa KV / Liz Cartledge, Iso-Britannia

5.8.2017 Helsinki ER, SVKL:n pääerikoisnäyttely / Yves-Emmanuel Vilanova, Ranska

5.8.2017 Siikajoki RN / Markku Mähönen

5.8.2017 Kuopio KV / Calin Simu, Romania

6.8.2017 Valkeakoski KR / Maija Mäkinen

12.8.2017 Turku KR / Jarmo Vuorinen

12.8.2017 Seinäjoki RN / Kirsti Louhi

12.8.2017 Joensuu KV / Jouko Leiviskä

13.8.2017 Joensuu KR / Petroula-Effrossyni Richard Douma, Ranska

13.8.2017 Turku RN / Carina Ekwall, Ruotsi

19.8.2017 Kouvola KR / Zeferino Silva, Portugali

20.8.2017 Heinola KR / Ludovica Salamon, Italia

26.8.2017 Mäntyharju KR / Tuula Savolainen

27.8.2017 Janakkala KR / Marie Gadolin, Ruotsi

2.9.2017 Helsinki KR / Eva Nielsen, Ruotsi

9.9.2017 Porvoo KR / Jelena Kruus, Viro

10.9.2017 Muurame RN / Adrian Landarte, Uruguay

30.9.2017 Eckerö KV / Mikael Nilsson, Ruotsi

16.9.2017 Äänekoski RN / Jouko Leiviskä

17.9.2017 Tampere RN / Anja GregoirJe, Belgia

7.10.2017 Hämeenlinna RN / Katrin Raie, Viro

14.10.2017 Jyväskylä KV / Marie-Christine Amand, Belgia

15.10.2017 Jyväskylä KV / Davor Javor, Kroatia

29.10.2017 Seinäjoki KV / Gerard Jipping, Hollanti

25.11.2017 Tampere KR / Annette Bystrup, Tanska

26.11.2017 Tampere KV / Nick Bryce-Smith, UK

8.12.2017 Helsinki KV / Christophe Coppel, Ranska

9.12.2017 Helsinki KV /  Ray Lindholm, Ruotsi

10.12.2017 Helsinki KV / Benjamin Sanchez Garcia, Espanja