Vuoden juoksija 2016 tulokset ja listaukset

Vuoden rata- ja maastojuoksijapisteet on nyt laskettu ja tarkistettu. Whippet-Harrastajat ry:n syysvuosikokouksessa palkitaan vuoden 2016 juoksijoina seuraavat koirat:

Maastojuoksija 2016

CHASSIENNE D’OR TOOMIE TRISHEL, omistaja Susanna Jokinen

Maastojuoksija VSP 2016

INDIAN HILL’S ADELINE, omistaja Laura Valkama ja Tomas Andersson

Veteraanimaastojuoksija 2016

JUST NOSY MAGNETIC, omistaja Petriina Montonen

Veteraanimaastojuoksija VSP 2016

OOCHIGEA’S IZBYIROCES, omistaja Mari Iivonen-Forsstén

Maastojuoksijatulokas 2016

CHASSIENNE D’OR TOOMIE TRISHEL, omistaja Susanna Jokinen

Maastojuoksijatulokas VSP 2016

BESTIES WASABE, omistaja Katariina Vaaramaa ja Mari Kääriäinen

Ratajuoksija 2016

NOPURIN JACK SPARROW, omistaja Minna ja Janne Vekkeli

Ratajuoksija VSP 2016

HILTON DU PACK DE LA JET, omistaja Emmi Ventelä

Veteraaniratajuoksija 2016

PALETIN SOULMAN, omistaja Merja ja Jorma Lautala

Veteraaniratajuoksija VSP 2016

SATTUMAN BJ-MARTTA, omistaja Hanna Vuorinen ja Sami Kytömäki

Ratajuoksijatulokas 2016

NOPURIN JACK SPARROW, omistaja Minna ja Janne Vekkeli

Ratajuoksijatulokas VSP 2016

NOPURIN MERYL STREEP, omistaja Sari Salminen

TULOSLISTAT KOKONAISUUDESSAAN

Vuoden ratajuoksijawhippet Vuoden veteraaniratajuoksijawhippet Vuoden ratajuoksijatulokaswhippet

Vuoden maastojuoksijawhippet Vuoden veteraanimaastojuoksijawhippet Vuoden maastojuoksijatulokaswhippet

 

Näyttelyt 2017

14.1.2017 Kajaani KV / Tapio Eerola

21.1.2017 Turku KV / Ingela Kyrklund, Ruotsi

11.2.2017 Whippet-Tapahtuma (epävirallinen näyttely), Vantaa / Tamara Howart, Ranska (Taraly)

26.3.2017 Lahti KV / John R. Boozer, USA

9.4.2017 Vaasa KV / György Tesics, Unkari

16.4.2017 Lappeenranta KV / Attila Czeglédi, Unkari

7.5.2017 Tampere KV / Vlastislav Vojtek, Slovakia (tuomarimuutos)

13.5.2017 Varkaus KR / Jo Schepers, Alankomaat

20.5.2017 Helsinki KV / Paula Rekiranta

21.5.2017 Hamina KV / Sofie Krigholm, Ruotsi

28.05.2017 Harjavalta RN / Antoan Hlebarov, Bulgaria

28.5.2017 Rauma KR / Glenda Goller, Australia

10.6.2017 Alavus KR / Jussi Liimatainen

17.6.201 Whippet-Harrastajat ry:n Erikoisnäyttely / The Finnish Whippet Club National Speciality Show, Tammela

Palkintotuomarit / Judges:

Espen Engh, Norja (kennel Jet’s) – Kaikki pennut, urokset, ROP pentu, kasvattajaluokka, ROP. / All puppies, males, BOB puppy, breeders class, BOB.

Arnaldo Cotugno, Italia (kennel Sobresalto) – Nartut, ROP veteraani, jälkeläisluokka /  Bitches, BOB veteran, progeny class.

18.6.2017 Whippet-Harrastajat ry:n Open Show (epävirallinen näyttely) / The Finnish Whippet Club Open Show (no CAC), Tammela

Palkintotuomarit / Judges:

Arnaldo Cotugno, Italia (kennel Sobresalto) – kaikki pennut, urokset, ROP pentu, kasvattajaluokka, ROP. / All puppies, males, BOB puppy, breeders class, BOB.

Espen Engh, Norja (kennel Jet’s) – Nartut, ROP veteraani, jälkeläisluokka / Bitches, BOB veteran, progeny class.

17.6.2017 Kotka KV / Colm Hastings, Irlanti

18.6.2017 Pöytyä KR / Matti Luoso

24.6.2017 Rovaniemi KV / Göran Bodegård, Ruotsi

1.7.2017 Riihimäki KV / Rui Oliveira, Portugali

1.7.2017 Kouvola RN / Jan Pain, Iso-Britannia

1.7.2017 Tuusniemi RN / Jose Homem De Mello, Portugali

2.7.2017 Tuusula KR / Harry Tast

8.7.2017 Mikkeli KR / Inga Siil, Viro

9.7.2017 Ylivieska KV / Savvas Hadjisavvas, Cyprus

9.7.2017 Karjaa KR / Maija Lehtonen

15.7.2016 Helsinki RN / Ann Beckett-Bradshaw, Iso-Britannia

15.7.2017 Oulu KV / Catarina O. De Castro, Portugali

16.7.2017 Oulu KV / Johan Wulteputte, Belgia

16.7.2017 Hyvinkää KR / Unto Timonen

22.7.2017 Saarijärvi KR / Martha Heine, Saksa

23.7.2017 Kemi KV / Ligita Zake, Latvia

29.7.2017 Pori KV / Unto Timonen

29.7.2017 Kajaani RN / Matti Luoso

30.7.2017 Vantaa KV / Liz Cartledge, Iso-Britannia

5.8.2017 Helsinki ER, SVKL:n pääerikoisnäyttely / Yves-Emmanuel Vilanova, Ranska

5.8.2017 Siikajoki RN / Markku Mähönen

5.8.2017 Kuopio KV / Calin Simu, Romania

6.8.2017 Valkeakoski KR / Maija Mäkinen

12.8.2017 Turku KR / Jarmo Vuorinen

12.8.2017 Seinäjoki RN / Kirsti Louhi

12.8.2017 Joensuu KV / Jouko Leiviskä

13.8.2017 Joensuu KR / Petroula-Effrossyni Richard Douma, Ranska

13.8.2017 Turku RN / Carina Ekwall, Ruotsi

19.8.2017 Kouvola KR / Zeferino Silva, Portugali

20.8.2017 Heinola KR / Ludovica Salamon, Italia

26.8.2017 Mäntyharju KR / Tuula Savolainen

27.8.2017 Janakkala KR / Marie Gadolin, Ruotsi

2.9.2017 Helsinki KR / Eva Nielsen, Ruotsi

9.9.2017 Porvoo KR / Jelena Kruus, Viro

10.9.2017 Muurame RN / Adrian Landarte, Uruguay

30.9.2017 Eckerö KV / Mikael Nilsson, Ruotsi

16.9.2017 Äänekoski RN / Jouko Leiviskä

17.9.2017 Tampere RN / Anja GregoirJe, Belgia

7.10.2017 Hämeenlinna RN / Katrin Raie, Viro

14.10.2017 Jyväskylä KV / Marie-Christine Amand, Belgia

15.10.2017 Jyväskylä KV / Davor Javor, Kroatia

29.10.2017 Seinäjoki KV / Gerard Jipping, Hollanti

25.11.2017 Tampere KR / Annette Bystrup, Tanska

26.11.2017 Tampere KV / Nick Bryce-Smith, UK

8.12.2017 Helsinki KV / Christophe Coppel, Ranska

9.12.2017 Helsinki KV /  Ray Lindholm, Ruotsi

10.12.2017 Helsinki KV / Benjamin Sanchez Garcia, Espanja