Syystapahtuma 18.9. tulokset

SyystapahtumaTuomari Pirjo Muhonen, Softouch

Palkintolahjoituksista lämmin kiitos: Racinel, DogsFirst, Nutrolin, FastDog, Roydon, Showlink, K-supermarket Hakunila, Nuttunurkka, Piuhaputiikki, HounDesigns, Kepeä Taival, Bestis, Pirjo Muhonen, Riitta Laine, Anita Sandqvist

PENNUT

urokset, pek 4-6 kk
Zaraque’s Knight Of Northern Lights 1/kp ROP-pentu, BIS-baby, BIS-pentu
Mimi Chill’s Totoro 2/kp
Mimi Chill’s Masterpiece 3/kp

nartut, pek 4-6 kk
Zaraque’s Keen On Crown’n Jewels 1/kp VSP-baby
Mimi Chill’s Laila Nunnuka 2/kp
Mimi Chill’s Luna Lovekiva 3/kp
Zaraque’s Kismet Sensation at Miyessa 4/kp
Tiger’s Chaos My Only One ei sij.

UROKSET

kivespuutteiset
Mistyq Composer 1 BIS-kivespuutteinen
Gaselle’s Just Black Ice 2
Encautom’s Feeling Unique poissa
Gaselle’s Just A Casanova poissa

junioriluokka
Play A While What A Wonderful World 1/kp BIS-juniori
Avantina Arctic Kristoff 2/kp
Encautom’s Good Luck Charlie 3
Besties Zephyr The West Wind 4
Avantina Arctic Olaf ei sij.
Besties Zippy The Happy ei sij.
Mimi Chill’s Maradona ei sij.
Tarumetsän Erämaan Kutsu ei sij.

nuortenluokka
C’mere Rascal Or Not 1
Vi’waun Spellbound By Bali 2
Mistyq Dazzledragon 3

avoin luokka
Belltown Highstyler 1/kp BIS-avoin
C’mere Put Your Hands Up 2/kp
Encautom’s What A Feeling 3
Encautom’s Do You Feel It 4
Wizard Of Oz Lazarus ei sij.

käyttöluokka
Pipsqueak Smokeonthewater 1/kp VSP-käyttöluokka, Paras uroksen pää ja ilme
Burnt Sienna Calico Rocks 2/kp
Scheik’s Fame’n Fortune 3
Besties Upper Class 4
Sopisco Ensihupi ei sij.

superkäyttöluokka
Miyessa Bucket Of Love 1/kp VSP-superkäyttöluokka
Nyanssin Chivas Regal 2

valioluokka
Brookway Academy Choice 1/kp PU 1 VSP-valio VSP, Parhaat uroksen liikkeet
C’mere Nottambulo 2/kp PU 2
Zaraque’s Just Light Up My Way 3/kp PU 4
C’mere Pigs Might Fly 4/kp
Encautom’s Poseidon from Ocean ei sij./kp
Miyessa Born To Run ei sij./kp
Scheik’s Flaming Arrow ei sij./kp
Woodbrooks C’mon First Edition ei sij./kp

senioriluokka
Fanfare’s Too Cool To Care 1/kp BIS-seniori PU 3

veteraaniluokka
Best-Looking Brooklyn 1/kp VSP-veteraani
Twyborn Philadelphia 2/kp
C’mere Huliwili 3
Gaselle’s Get On 4

NARTUT

junioriluokka
Woodbrooks Who Made Who 1/kp VSP-juniori
Besties Zelda The Princess 2
Avantina Arctic Elsa 3
Belltown Ingliss 4
Brookway Wearing Wang ei sij.
Dancingdaisy ei sij.
Mimi Chill’s Bubbles ei sij.
Vi’waun Summer Smile ei sij.
Woodbrooks She’s Got Ball’s ei sij.

nuortenluokka
Sandbay Stars And Stripes 1/kp BIS-nuori

avoin luokka
Mistyq Chirpybird 1/kp VSP-avoin
Pikkuliisan Onnen Kosketus 2
C’mere Manhattan poissa

käyttöluokka
C’mere Malibu 1/kp BIS-käyttöluokka
Besties Stormskärs Maja 2/kp
Magtaf May In Martinique 3/kp
Vi’waun Neela 4
Paletin Cupcake ei sij.
Tappinskis Jade In Sunshine ei sij.
Sökövintin CG-Huomen-Lahja poissa

superkäyttöluokka
Woodbrooks C’mon AC/DC 1/kp BIS-superkäyttöluokka
Satangin Mew For You 2

valioluokka
Sportingfields Jamaican Me Crazy 1/kp PN 1, Paras nartun pää ja ilme, BIS-valio, BIS
C’mere Quperkeikka 2/kp PN 2, Parhaat nartun liikkeet
C’mere Qukkuluuruu 3/kp PN 4
C’mere La Boheme 4/kp

senioriluokka
Pipsqueak Niiskuneiti 1/kp VSP-seniori
Jagodas Gingembre 2/kp
Pipsqueak Onnenkoru 3
Pikkuliisan Kesäyön Haltija 4
Razamanaz Guardian Angel ei sij.
Vi’waun Norna ei sij.

veteraaniluokka
Chosen Tricks Feeling High 1/kp PN 3 BIS-veteraani

KASVATTAJALUOKKA

C’mere 1/kp BIS-kasvattaja
Besties
Encautom’s
Zaraque’s
Mimi Chill’s ei esitetä

JÄLKELÄISLUOKKA

Twyborn Philadelphia BIS-jälkeläisluokka